• دفتر مرکزی : 88174765 - 021
  • شرکت فروش و قیمت گسکت تهران و ایران

شرکت آتراسیل صنعت، تولید کننده برتر انواع گسکت، اورینگ، پکینگ

واشر تخت لاستیکی

الاستومر پلیمری است که قابلیت ارتجاعی زیادی دارد. نام الاستومر از دو قسمت «الاستو» (برگرفته از «الاستیک» و به معنای ارتجاعی) و «مر» (برگرفته از «پلیمر») تشکیل شده‌است و اغلب به عنوان جایگزین لاستیک استفاده می شوند . هر یک از مونومرهایی پیوند یافته به پلیمر معمولا از کربن، هیدروژن، اکسیژن و / یا سیلیکون تشکیل می شوند . الاستومرها به دو دسته ترموست الاستومرها که در نتیجه حرارت سخت شده و دیگر به حالت اولیه بر نمی‌گردند و ترموپلاستیک الاستومرها که با حرارت حالت ارتجاعی پیدا می‌کنند تقسیم می‌شوند. الاستومرها ترموست به فرآیند پخته شدن رابر شامل حرارت دهی و افزودن گوگرد یا سایر مواد معدنی نیاز دارند . لاستیک ها در انواع گوناگونی تولید می شوند که در زیر به معرفی آنها می پردازیم .

لاستیک استایرن بوتادین (SBR (STYRENE-BUTADIENE 
SBR یک لاستیک مصنوعی است که مقاومت عالی در مقابل سایش داشته و در مقایسه با اوزون، اسید های قوی، چربی ها، روغن ها، گریس ها و اکثر مواد هیدروکربن مقاومت خوبی در برابر اسیدهای آلی ضعیف، الکل، مواد شیمیایی متوسط و کتون ها از خود نشان می دهد. محدوده دمای قابل تحمل آن از حدود ºC 55- تا ºC 120+ می باشد.

لاستیک کلروپرن (CR (CHLOROPRENE) (NEOPRENE 
کلروپرن از انواع لاستیک مصنوعی است که انتخابی مناسب برای استفاده در برابر اسید های با غلظت متوسط ، و محلول های قلیایی و نمکی است. این نوع لاستیک ها بر خلاف اکسی اسید های قوی ، هیدروکربن های اروماتیک و کلرینه در برابر روغن های تجاری و سوخت مقاومت بسیار خوب دارند . محدوده دمای کاری آنها از ºC 55- تا ºC 120+ است.

لاستیک اکریلو نیتریل بوتادین BUNA-N) NBR)

Buna-N لاستیکی مصنوعی است که نه تنها در برابر سدیم و نمک مقاومت خوبی داشته بلکه در برابر روغن ها و حلال ها، هیدروکربن های اروماتیک و آلیفاتیک، روغن های نفتی و بنزین را در طیف گسترده ای از درجه حرارت مختلف مقاومت می کند. این مواد در اکسید کننده های قوی ، کلر هیدروکربن ها ، کتون ها و استر ها ضعیف عمل کرده و برای محدوده دمای از ºC 50- تا ºC 120مناسب اند.
.

لاستیک اتیلن پروپیلن دی ان مونومرEPDM 
این مواد مصنوعی مقاومت خوبی نسبت به اسیدهای قوی، قلیایی، نمک و محلول کلر دارند و برای روغن، حلال یا هیدروکربن های اروماتیک مناسب نیست. محدوده دما آن بین ° C 55- تا ° C 180 می باشد.

لاستیک فلوئورو کربن FLUOROCARBON )VITON)
الاستومر فلوئورو کربن مقاومت خوبی در برابر روغن، سوخت، حلال های كلر، هیدروكربن های آلیفاتیک و آروماتيك و اسیدهای قوی دارند اما برای استفاده در برابر آمین ها، استرها، کتون ها یا بخار مناسب نیست. محدوده دما معمول آن بین ° C 20- تا ° C 230 است.

لاستیک هایپلون CHLOROSULFONATED )HYPALON)
هیپالون در برابر اسید، قلیایی و نمک مقاومت خوبی دارند. در برابر هوا، نور خورشید، اوزون، روغن و سوخت های تجاری مانند دیزل و نفت سفید مقاوم هستند . این لاستیک ها برای ترکیبات آروماتیک یا کلریته مناسب نبوده و مقاومت ضعیفی در مقابل اسید کرومیک و اسید نیتریک نشان می دهند . محدوده دمای معمول آنها بین° C 45- تا ° C 135 است.

لاستیک طبیعی NR) : NATURAL RUBBER)
لاستیک طبیعی مقاومت خوبی در مقابل اسیدها و قلیاها با غلظت متوسط ، نمک ها و محلول های کلر دارد . این لاستیک ها مقاومت ضعیفی در مقابل روغن و حلال ها داشته و برای استفاده با اوزون توصیه نمی شود. محدوده دمای آن بسیار محدود است و فقط برای استفاده در دماهای ° C 55- تا ° C 95 مناسب است.

لاستیک سیلیکون (SR : Silicone Rubber)
رابرهای سیلیکونی مقاومت خوبی در برابر هوای گرم دارند. دربرابر نور خورشید و اوزون آسیب نمی بینند . با این وجود برای بخار ، هیدروکربن های آلفاتیک و آروماتیک مناسب نیستند. محدوده دمایشان بین ° C 55- تا ° C 260 می باشد .

تماس با آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران خیابان شهید مطهری خیابان کوه نور خیابان سوم پلاک 21 واحد 3
تلفن: 02188174765
فکس: 02188539072
ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان منطقه ویژه اقتصادی بلوار سردار قطعه 333

خدمات برش واترجت ممتاز آتراسیل در ایران و خاورمیانه

 خدمات برش واترجت