استاندارد واشر لاستیکی منجید دار

الاستومر پلیمری است که قابلیت ارتجاعی زیادی دارد. نام الاستومر از دو قسمت «الاستو» (برگرفته از «الاستیک» و به معنای ارتجاعی) و «مر» (برگرفته از «پلیمر») تشکیل شده‌است و اغلب به عنوان جایگزین لاستیک استفاده می شوند . هر یک از مونومرهایی پیوند یافته به پلیمر معمولا از کربن، هیدروژن، اکسیژن و / یا سیلیکون تشکیل می شوند . الاستومرها به دو دسته ترموست الاستومرها که در نتیجه حرارت سخت شده و دیگر به حالت اولیه بر نمی‌گردند و ترموپلاستیک الاستومرها که با حرارت حالت ارتجاعی پیدا می‌کنند تقسیم می‌شوند. الاستومرها ترموست به فرآیند پخته شدن رابر شامل حرارت دهی و افزودن گوگرد یا سایر مواد معدنی نیاز دارند . لاستیک ها در انواع گوناگونی تولید می شوند که در زیر به معرفی آنها می پردازیم .

لاستیک استایرن بوتادین (SBR (STYRENE-BUTADIENE 
SBR یک لاستیک مصنوعی است که مقاومت عالی در مقابل سایش داشته و در مقایسه با اوزون، اسید های قوی، چربی ها، روغن ها، گریس ها و اکثر مواد هیدروکربن مقاومت خوبی در برابر اسیدهای آلی ضعیف، الکل، مواد شیمیایی متوسط و کتون ها از خود نشان می دهد. محدوده دمای قابل تحمل آن از حدود ºC 55- تا ºC 120+ می باشد.

لاستیک کلروپرن (CR (CHLOROPRENE) (NEOPRENE 
کلروپرن از انواع لاستیک مصنوعی است که انتخابی مناسب برای استفاده در برابر اسید های با غلظت متوسط ، و محلول های قلیایی و نمکی است. این نوع لاستیک ها بر خلاف اکسی اسید های قوی ، هیدروکربن های اروماتیک و کلرینه در برابر روغن های تجاری و سوخت مقاومت بسیار خوب دارند . محدوده دمای کاری آنها از ºC 55- تا ºC 120+ است.

لاستیک اکریلو نیتریل بوتادین BUNA-N) NBR)

Buna-N لاستیکی مصنوعی است که نه تنها در برابر سدیم و نمک مقاومت خوبی داشته بلکه در برابر روغن ها و حلال ها، هیدروکربن های اروماتیک و آلیفاتیک، روغن های نفتی و بنزین را در طیف گسترده ای از درجه حرارت مختلف مقاومت می کند. این مواد در اکسید کننده های قوی ، کلر هیدروکربن ها ، کتون ها و استر ها ضعیف عمل کرده و برای محدوده دمای از ºC 50- تا ºC 120مناسب اند.
.

لاستیک اتیلن پروپیلن دی ان مونومرEPDM 
این مواد مصنوعی مقاومت خوبی نسبت به اسیدهای قوی، قلیایی، نمک و محلول کلر دارند و برای روغن، حلال یا هیدروکربن های اروماتیک مناسب نیست. محدوده دما آن بین ° C 55- تا ° C 180 می باشد.

لاستیک فلوئورو کربن FLUOROCARBON )VITON)
الاستومر فلوئورو کربن مقاومت خوبی در برابر روغن، سوخت، حلال های كلر، هیدروكربن های آلیفاتیک و آروماتيك و اسیدهای قوی دارند اما برای استفاده در برابر آمین ها، استرها، کتون ها یا بخار مناسب نیست. محدوده دما معمول آن بین ° C 20- تا ° C 230 است.

لاستیک هایپلون CHLOROSULFONATED )HYPALON)
هیپالون در برابر اسید، قلیایی و نمک مقاومت خوبی دارند. در برابر هوا، نور خورشید، اوزون، روغن و سوخت های تجاری مانند دیزل و نفت سفید مقاوم هستند . این لاستیک ها برای ترکیبات آروماتیک یا کلریته مناسب نبوده و مقاومت ضعیفی در مقابل اسید کرومیک و اسید نیتریک نشان می دهند . محدوده دمای معمول آنها بین° C 45- تا ° C 135 است.

لاستیک طبیعی NR) : NATURAL RUBBER)
لاستیک طبیعی مقاومت خوبی در مقابل اسیدها و قلیاها با غلظت متوسط ، نمک ها و محلول های کلر دارد . این لاستیک ها مقاومت ضعیفی در مقابل روغن و حلال ها داشته و برای استفاده با اوزون توصیه نمی شود. محدوده دمای آن بسیار محدود است و فقط برای استفاده در دماهای ° C 55- تا ° C 95 مناسب است.

لاستیک سیلیکون (SR : Silicone Rubber)
رابرهای سیلیکونی مقاومت خوبی در برابر هوای گرم دارند. دربرابر نور خورشید و اوزون آسیب نمی بینند . با این وجود برای بخار ، هیدروکربن های آلفاتیک و آروماتیک مناسب نیستند. محدوده دمایشان بین ° C 55- تا ° C 260 می باشد .

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}