عایق پیشرفته برای ماشین آلات و تجهیزات مدرن

در قرن 21 که دائماً در حال تکامل است و قوانین سختگیرانه‌تر دولتی بر آن حاکم است، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، استفاده کارآمد از منابع و پایداری امری عادی است. این امر در زندگی روزمره ما و در بخش‌های مختلف صنعتی با محصولات جدید مانند پمپ‌ها، کمپرسورها، شیرها و گیربکس‌ها که پیشرفت در طراحی و ترکیب ساخت و ساز را نشان می‌دهند، اهمیت دارد. به طور خاص، سیستم های مکانیکی سبک وزنی که برای صرفه جویی در انرژی در نظر گرفته شده اند، از مصالح ساختمانی جدید استفاده می کنند و سیستم های "cover-and-pot" نمونه ای مناسب از این نوع هستند.

محفظه (cover-and-pot) ماشین‌های مکانیکی اگر از فلزات مختلف (مانند چدن، آلومینیوم، آلیاژهای آلومینیوم-منیزیم) ساخته شده باشد، تحت تأثیر دما و نیروهای مکانیکی جفت شده مستعد تغییر شکل هستند. این امر طراحان را مجبور می کند که این اثر را کاهش دهند، به عنوان مثال با استفاده از آرماتورها در ساخت و ساز.

اتصالات "cover-and-pot" از موارد زیر اثرپذیر هستند:

- پوشش غیر هم سطح و غیر یکنواخت
- فاصله زیاد بین پیچ های اتصال مجاور به ویژه در فرم های پیچیده
- نیروی پیچ و مهره ای
-با توجه به این مشکلات، فشار سطحی غیر یکنواخت و نامناسب بر روی گسکت ایجاد می شود که به ناچار منجر به نشتی در حین مونتاژ یا عملیات می شود. با وجود پیشرفت در انطباق سازه ها به منظورپیشگیری از چنین نقاط ضعف یا عیوب، لزوم آب بندی هرمتیک سیستم به ویژه در سطح پوشش ضروری می نماید.

راه حل
راه حل برای این مشکلات TESNIT® BA-SOFT است، یک گسکت مبتنی بر فیبر بسیار متراکم و پبشرفته که به طور ویژه برای مطابقت با نیازهای کاربردهای مکانیکی مدرن فرموله شده است. در این موارد، سازگاری با ناهنجاری‌ها یا نقص‌های سطح اتصال مونتاژ با عملکرد گرما-مکانیکی کافی مرتبط و امکان پذیر است.

توزیع فشار سطح گسکت با آزمایش فوجی فیلم (تصویر زیر را ببینید) تحت بارگذاری یکسان بر روی واشرهای برش خورده از TESNIT® BA-SOFT (A) و یک ماده معمولی مبتنی بر فیبر (B) به تصویر کشیده شد. (A) در مقابل (B) نمایشگر یک سطح تماس کامل (یعنی یک عایق بندی خوب و محکم) در تمام ناحیه تماس مورد نیاز، از جمله قسمت مرکزی است.

 

یک ماده آب بندی پیشرفته برای ماشین آلات نوآورانه فعلی

 

منبع : https://donit.eu/blog/an-advanced-sealing-material-for-current-innovative-machinery/

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}