آموزش نصب فلت گسکت (دستور العمل کلی)

دستور العمل کلی نصب برای فلت گسکت ها:

گسکت
۱. چک کردن گسکت: گسکت باید سالم، تمیز و خشک باشد و ابعادش با ابعاد فلنچ مطابقت داشته باشد.
زمان در انبار بودن گسکت باید با زمان استاندارد نگهداری در انبار مطابق باشد. نوع گسکت باید با عوامل فرایندی محل اتصال فلنچ تطبیق یابد.

سطح فلنچ و مواد اتصال
۲. چک کردن سطح آب بندی فلنچ: سطح آب بندی باید تمیز (بدون هیچ اثری از گسکت قبلی) ، تخت، موازی، بدون زنگ زدگی یا هر آسیب دیگری باشد.
زبری مناسب سطح بلبرینگ بسته به نوع سیلینگ دارد. در صورتی که خراش، شیار یا نشانه های فشار بهتر است سطح فلنچ را به طور حرفه ای بررسی کنید، یا آن را با استفاده از مواد مخصوص بازسازی کنید تا مجددا مناسب برای نصب یک گسکت و عملیات بعدی باشد.
۳. چک کردن مواد اتصالی: پیچ خا، مهره ها و پد ها باید تمیز، بدون زنگ زدگی وسالم و مناسب انتخاب شوند. آن ها باید در سطوح پر اصطکاک تماس روغن کاری شوند.
توصیه میشود از پیچ و مهره هایی با کیفیت های مشابه استفاده کنید. از پیچ و مهره های آسیب دیده استفاده نکنید.
نصب آب بند
۴. هنگام نصب گسکت کاملا دقت کنید. گسکت باید به درستی در مناسب ترین سطح سیلینگ بین فلنچ ها قرار گیرد. بهتر است در موارد مصرف پیچیده تر ( عمودی، مکان ها با دسترسی سخت ، ...) ...!!
آب بند باید در طی نصب در برابر شرایط آب و هوای محیطی محافظت شود. برای آب بندی سطوح بزرگ بهتر است آن را در بسته بندی اورجینال خود با کمک چند تکنسین آموزش دیده حمل کنید. لازم است تا حین قرار دادن و نصب ، گسکت را از هر گونه آسیبی محافظت کنید.
محکم کردن
۵. ابتدا پیچ و مهره ها را با دست سفت کنید. سپس، آن ها را در سه مرحله به طور پیوسته به مقادیر ۳۰٪، ۶۰٪ و ۱۰۰٪ ...
پس از ۱۰۰٪ سفت شدن و آغاز عوامل عملیاتی، توصیه میشود این مقادیررا پس از ۲۴ ساعت چک کنید و همیشه پبچ ها را ۱۰۰٪ به لحاظ گشتاور سفت کنید در صورت نیاز...
۶. حداکثر فشار مجاز نباید بیش از زمان سفت کردن باشد،
۷. توصیه نمیشود پیچ ها را شل کنید و دوباره سفت کنید، اگر میزان مورد نیاز سفت شدن محل اتصال فلنچ محقق نشده بود،، این امکان وجود دارد تا پیچ ها را مجددا سفت کنید، اما همیشه بعد از مقادیر عملیاتی... در این جا لازم است بارها اصول مونتاژ صحیح را چک کنید.
۸. بهتر ابزار برای سفت کردن، آچار..، و سیستم ها پنوماتیک، هیدرولیک یا مکانیکی است (۰ با قاعده واضح کالیبراسیون مربوطه). محکم کردن بدون چک کردن ... توصیه نمیشود، چون این امر استحکام را تضمین نمیکند.
سفت کردن بدون چک کردن فقط در شرایط عملیاتی بدون خطر امکان دارد. (نظیر فشار کم، دمای کم ...عملیاتی)
۹. بعد از این که محل اتصال ، به دمای عملیاتی رسید، بهتر است بررسی همه جانبه فلنچ طی ۴۸ ساعت اول انجام شود.

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}