نمونه ای از PTFE چیست؟

از کاربردهای PTFE در صنعت خودرو می‌توان به آستر شیلنگ سوخت، واشر، حلقه‌های O-رینگ، آب بندی میل سوپاپ و... اشاره کرد. PTFE همچنین در برابر آب مقاوم است و حتی آب را دفع می کند، که آن را برای تیغه های برف پاک کن خودرو و شیشه جلوی شیشه ای مناسب می کند.

چرا PTFE را انتخاب کنید؟

متریالهایی که با ترکیبات لاستیکی معمولی یا مواد شیمیایی سوزاننده یا خورنده سازگار نیستند، می توانند PTFE را به بهترین انتخاب ماده تبدیل کنند. PTFE تقریباً در برابر تمام مواد شیمیایی صنعتی غیرقابل نفوذ است و آن را به یکی از مقاوم ترین مواد در برابر خوردگی موجود در تمام صنایع تبدیل می کند.

PTFE از چه چیزی ساخته شده است؟

پلی تترا فلوئورواتیلن، که به نام تفلون نیز شناخته می شود، از چهار ماده تشکیل می شود - فلورسپار، اسید هیدروفلوئوریک، کلروفرم و آب، که در یک محفظه واکنش شیمیایی که بین 1094-1652 درجه فارنهایت (590-900 درجه سانتیگراد) گرم می شود، ترکیب می شوند. ایجاد PTFE شامل 2 مرحله اصلی و یک سری واکنش است.

تفاوت بین PTFE و PVC چیست؟

در حالی که هر دو PVC و PTFE مواد بادوام و مقاوم هستند، غشاهای PTFE طول عمر قابل توجه بیشتری دارند و رنگ، استحکام و عملکرد خود را در مدت زمان طولانی‌تری حفظ می‌کنند.

آیا PTFE همان لاستیک است؟

فلز، لاستیک یا پلاستیک: PTFE از چه ساخته شده است؟
این فلز نیست، لاستیک نیست، و همچنین دقیقاً پلاستیکی نیست. به طور خاص، PTFE یک پلیمر ترموپلاستیک است که در درجه اول با سطح لغزنده، نقطه ذوب بالا و مقاومت در برابر "حمله" توسط تقریباً همه مواد شیمیایی مشخص می شود.

PTFE چیست؟

پلی تترا فلوئورواتیلن (PTFE) یک فلوروپلیمر مصنوعی از تترا فلوئورواتیلن است. PTFE به دلیل آبگریز بودن، مرطوب نشدن، چگالی بالا و مقاوم در برابر دماهای بالا، یک ماده فوق‌العاده همه کاره با کاربردهای بسیار متنوع است، اگرچه شاید بیشتر به دلیل خاصیت نچسب بودنش شناخته شده باشد.

تفاوت بین نوار تفلون و نوار PTFE چیست؟

نوار لوله کش که به عنوان نوار تفلون یا نوار PTFE نیز شناخته می شود، کاربردهای مختلفی دارد و می تواند پروژه ها را آسان تر کند و به اطمینان یافتن از آب بندی مناسب و ضد آب بودن لوله ها کمک کند. به این نوار مهر و موم رزوه ای نیز می گویند زیرا رایج ترین کاربرد آن به عنوان درزگیر رزوه ای هنگام اتصال سیستم های لوله کشی است.

کاربرد نوار تفلون چسب دار چیست ؟

از کاربردهای نوار تفلون چسب دار با PTFE می توان به آب بندی و عایق بندی اتصالات اشاره کرد. این نوارها با مقاومت بالا در برار حرارت و دمای زیاد و نیز داشتن چسب سیلیکونی می توانند به خوبی کار شما را به انجام رسانند . 

چه نوع طنابی در برابر آتش مقاوم است؟

طناب های بافته شده. طناب های بافته تا دمای کار کوتاه مدت 600 درجه سانتی گراد و دمای کار مداوم تا 550 درجه سانتی گراد بسیار مقاوم در برابر حرارت هستند.

کمپروفایل گسکت چیست ؟

واشرهای کمپروفایل از یک هسته فلزی با شیارهای متحدالمرکز ماشینکاری شده در هر طرف تشکیل شده است که با یک لایه نرم و نازک از مواد آب بندی پوشانده شده است. هسته فلزی دندانه دار برای آب بندی در کاربردهایی که دمای بالا، فشار بالا و شرایط فرآیند نوسان وجود دارد بسیار موثر است.

کاربرد رینگ جوینت گسکت چیست ؟ رینگ جوینت گسکت در کجا به کار می رود

فلنج RTJ (Ring Type Joint) برای کاربردهای خط لوله فشار بالا و یا دمای بالا طراحی شده است. این ویژگی رینگ جوینت گسکت را به استاندارد مورد نیاز در فلنج های مشخصات API تبدیل می کند. کاربردها شامل دریچه های میدان نفتی، مجموعه های لوله کشی و اتصالات مخازن تحت فشار با یکپارچگی بالا می باشد.

تفاوت میان گسکت و سیل چیست ؟

به طور کلی، گسکت ها به عنوان مهر و موم ایستا بین سطوح صاف مانند اتصالات عمل می کنند، در حالی که سیل ها در محیط های پویاتر بین اجزای فعال مانند شفت های دوار، پمپ ها و موتورها استفاده می شوند.

آیا گسکت های ضخیم تر بهتر هستند؟

به طور کلی، فلپس استفاده از گسکت های نازک‌تر را تا حد امکان توصیه می‌کند. این کار عملکرد گسکت را با کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، کاهش تلفات محصول و افزایش مقاومت در برابر انفجار افزایش می دهد.

اسپیرال وند گسکت در کجا استفاده می شود؟

اسپیرال وند گسکت ها می توانند در کاربردهای دمای پایین مانند کارخانه های شیمیایی، آزمایشگاه های تحقیقاتی و تاسیسات برودتی استفاده شوند. اسپیرال وند گسکت اغلب در پمپ‌ها، لوله‌ها، شیرها، مبدل‌های حرارتی و سیستم‌هایی که با فشارهای بالا، دماهای شدید و واکنش های شیمیایی مواجه می‌شوند استفاده می‌شوند.

اسپیرال وند گسکت چیست ؟

اسپیرال وند گسکت به عنوان واشر نیمه فلزی طبقه بندی می شوند که معمولاً برای کاربردهای فشار بالا استفاده می شود. برای آب بندی بدون نقص از دو ماده (یکی برای آب بندی، یکی برای انعطاف پذیری) در تولید اسپیرال وند گسکت استفاده شده است. 

ویژگی متمایز کننده گسکت فلزی چیست؟

خواص فلزات در مقایسه با غیرفلزها، اجازه آب بندی سطحی گسکت با کیفیت بالاتر را می دهد. از آنجایی که به طور طبیعی گسکت فلزی می توانند در برابر دما، فشار و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مقاومت کنند، گسکت های فلزی اکنون به طور گسترده برای کاربردهای فشار متوسط و بالا به ویژه در صنعت نقت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه ها استفاده می شوند.

آیا هنگام نصب گسکت فلزی به درزگیر نیاز است؟

خیر، شما نیازی به درزگیر ندارید، مگر اینکه به صراحت در راهنمای نصب گسکت، ضرورت استفاده از درزگیر ذکر شده باشد. برخی از افراد هنوز از درزگیر هنگام نصب گسکت فلزی استفاده می کنند. در این موارد ضروری است که فقط یک لایه نازک درزگیر اضافه کنید و مقدار بیش از حد آن را پاک کنید.

گسکت ( واشر ) فلزی چیست؟

گسکت ( واشر ) فلزی اصطلاحی است که اغلب برای توصیف واشر که از فلزات یا آلیاژهای عنصری مانند فولاد، برنج یا تیتانیوم در هر اندازه ای ساخته می شود  کاربرد دارد.

گسکت فلزی برای چه مواردی استفاده می شود؟

گسکت (واشر) های فلزی برای آب بندی اتصالات دارای دما و فشار بالاتر، جایی که مواد غیر آزبست از کار می افتند، استفاده می شود. کاربردهای معمولی گسکت ها در مبدل های حرارتی، کمپرسورها، کندانسورها، پمپ ها و شیرها می باشد.

چه موادی در عایق کاری استفاده می شود؟

مواد عایق از مواد الیافی حجیم مانند فایبرگلاس، پشم سنگ، سلولز و الیاف طبیعی گرفته تا تخته های فوم سفت و سخت و فویل های براق و ... را شامل می شود. مواد حجیم در برابر جریان گرمای رسانا و - تا حدی کمتر - همرفتی مقاومت می کنند.

به چه چیزی عایق می گویند؟

عایق یک اصطلاح کلی است که برای توصیف موادی استفاده می شود که موانعی برای انتقال برق، گرما، رطوبت، ضربه یا صدا بین سطوح عایق شده بدنه های مجاور ایجاد می کند. این مواد می توانند عایق گرما، سرما، برق، صدا یا تشعشع باشند.

هدف از عایق کاری در خط لوله چیست؟

عایق لوله گذاری کنترل دمای فرآیند را تسهیل می کند. از جریان بخار و تراکم آب در سطوح سرد جلوگیری می کند. راندمان عملیاتی سیستم های گرمایش/سرمایش، قدرت و فرآیند را افزایش میدهد و کاهش آسیب های عمده در لوله ها در هنگام آتش سوزی یا حوادث را به همراه دارد.

عایق کاری در صنعت نفت و گاز چیست؟

عایق یا به عبارت صحیح تر عایق حرارتی، ماده یا سیستمی است که دارای خاصیت مقاومت در برابر انتقال حرارت یا صدا است. عایق نقش عمده ای در حفظ انرژی حرارتی یک پالایشگاه یا کارخانه دارد.

3 نوع عایق چیست؟

رایج ترین انواع مواد مورد استفاده برای عایق های شل شامل سلولز، فایبرگلاس و پشم معدنی (سنگ یا سرباره) است.

7 ماده عایق چیست؟

در زیر لیستی از 7 ماده عایق رایج که در مصارف مسکونی و تجاری استفاده می شود آورده شده است.
عایق پشم شیشه. ...
عایق پشم خاکی. ...
عایق پلی استر. ...
عایق پشم سنگ. ...
عایق فویل انعکاسی. ...
تخته های صلب عایق (EPS و XPS) ...
عایق فوم اسپری.

عایق کاری در صنعت

عایق فایبرگلاس و پشم معدنی با کاهش تلفات یا افزایش گرما، به حفظ دمای فرآیند به مقدار از پیش تعیین شده شما کمک می کند. عایق‌هایی که با ضخامت مناسب مشخص شده‌اند می‌توانند اتلاف گرما را در یک سیستم دینامیکی محدود کنند یا افت دما را در یک سیستم استاتیک در طول زمان محدود کنند.

کاربرد عایق در پالایشگاه چیست؟

عایق در پالایشگاه ها به کارخانه های صنعتی کمک می کند تا هزینه های انرژی را کاهش دهند و فرآیندهای شیمیایی را کارآمدتر کنند. عایق همچنین کارکنان را از خطرات محل کار از جمله سوختگی و آلودگی صوتی محافظت می کند. به همین دلیل، عایق کاری پالایشگاه ها ممکن است مسئولیت مالکان پالایشگاه ها را نیز کاهش دهد و در نهایت به حفظ محیط زیست نیز کمک کند.

آزبست از چه زمانی به شکل گسترده استفاده شد؟

مصالح ساختمانی حاوی آزبست از سال 1930 تا حدود 1980 به طور گسترده ای  به ویژه از دهه 1960 به بعد توسط انسان ها مورد استفاده قرار گرفت.بنابراین، خانه‌ها و آپارتمان‌هایی که در این زمان ساخته یا بازسازی شدند ممکن است حاوی مواد آزبست باشند. آزبست همچنین در برخی از محصولات خانگی مقاوم در برابر حرارت مانند دستکش های فر و میز اتو استفاده شده است.شایان ذکر است دانشمندان امروزه دریافته اند آزبست برای سلامتی انسان مضر بوده و در برخی از کشورهای پیشرفته مانند انگلیس دپارتمان ها و خدمات تخصصی برای جمع آوری ورق های آزبستی ساختمان های قدیمی به شهروندان ارائه می شود. 

آیا استفاده از آزبست در هند ممنوع است؟

اگرچه استخراج آزبست در هند ممنوع است، اما همچنان وارد شده و در ورق های سقف، عایق ها و لنت های ترمز وسایل نقلیه استفاده می شود. در 21 ژانویه 2011، دادگاه عالی هند استفاده از آزبست را در هند ممنوع کرد.

ورق آزبست چیست؟

ورق های آزبست، مصالح ساختمانی هستند که معمولاً در سقف ها استفاده می شوند. الیاف آزبست برای بهبود مقاومت در برابر آب و هوا و خوردگی با سیمان مخلوط می شوند. امروزه ممکن است ورق های آزبست سیمان همچنان در برخی از خانه ها و ساختمان ها وجود داشته باشد. در نتیجه، افراد ممکن است در معرض خطر قرار بگیرند.به طور کلی انسان ها دریافته اند بکارگیری آزبست در محیط زندگی اثر مخربی بر سلامتی دارد.

چه مقدار آزبست در یک ورق آزبستی وجود دارد؟

اگر خانه ای قبل از سال 1990 ساخته شده باشد، احتمالاً مقداری ورق آزبست در آن وجود دارد. ورق آزبست از 100٪ آزبست تشکیل نشده است.معمولا این یک ورق سیمانی است که با 10-15٪ آزبست تقویت شده است.دانشمندان دریافته اند درصد بکارگیری الیاف آزبست رابطه معکوسی با سلامتی انسان دارد.

عایق پیشرفته برای ماشین آلات و تجهیزات مدرن

در قرن 21 که دائماً در حال تکامل است و قوانین سختگیرانه‌تر دولتی بر آن حاکم است، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، استفاده کارآمد از منابع و پایداری امری عادی است. این امر در زندگی روزمره ما و در بخش‌های مختلف صنعتی با محصولات جدید مانند پمپ‌ها، کمپرسورها، شیرها و گیربکس‌ها که پیشرفت در طراحی و ترکیب ساخت و ساز را نشان می‌دهند، اهمیت دارد. به طور خاص، سیستم های مکانیکی سبک وزنی که برای صرفه جویی در انرژی در نظر گرفته شده اند، از مصالح ساختمانی جدید استفاده می کنند و سیستم های "cover-and-pot" نمونه ای مناسب از این نوع هستند.

ادامه مطلب

کدام گسکت بهتر است؟

- لاستیک سیلیکونی: انعطاف پذیر و مقاوم در برابر دماهای بالا، لاستیک سیلیکونی یک انتخاب محبوب به عنوان عایق است.
- لاستیک طبیعی
- نیتریل
- اسفنج نئوپرن
- لاستیک نئوپرن
- چوب پنبه
- آزبست 
- لاستیک فلورالاستومری FKM.

4 نوع ماده ای که برای ساخت گسکت استفاده می شود چیست؟

گسکت ها معمولاً از یک ماده مسطح، ورقه ای مانند کاغذ، لاستیک، سیلیکون، فلز، چوب پنبه، نمد، نئوپرن، لاستیک نیتریل، فایبر گلاس، پلی تترا فلوئورواتیلن (در غیر این صورت به عنوان PTFE یا تفلون شناخته می شوند) یا یک پلیمر پلاستیکی (مانند پلی کلروتری فلوئورواتیلن) ساخته می شوند. .

مزیت بکارگیری گسکت چیست؟

یکی از مزایای اصلی استفاده از گسکت جلوگیری از نشتی است. با قرار دادن یک گسکت، نشت بین سطوح به هم پیوسته را متوقف خواهید کرد. یک گسکت اساساً شکاف بین دو وجه مختلف را پر می کند. برای کاهش اصطکاک ناخواسته، اجزای ماشین را به هم متصل می کند.

واشر لاستیکی ( گسکت لاستیکی ) در کجا استفاده می شود؟

واشرهای لاستیکی ( گسکت لاستیکی ) اجزای الاستیکی هستند که برای آب بندی مکانیکی شکاف میکروسکوپی بین دو سطح یا محل اتصال استفاده می شوند. نمونه‌هایی از این سطوح عبارتند از وجه‌های فلنج لوله‌ها و اتصالات، سطوح جفت‌شونده سرسیلندر و بلوک موتور خودرو، رینگ و پوشش مخزن، لبه‌های درب، چارچوب و غیره.

کاربردهای انواع گسکت در صنایع غذایی و دارویی

سازندگان گسکت معمولا با این چالش که چگونه گسکتِ مطابق با قوانین سازمان غذا و دارو انتخاب کنند مواجه می شوند، این سوال در واقع یک حیطه تخصصی و گسترده ای از اطلاعات را می طلبد و اغلب علاوه بر صنایع غذایی به حوزه محصولات دارویی نیز گسترش می یابد. اطلاعاتی که در این مقاله ارائه شده است می تواند راهگشای سازندگان در خصوص انتخاب گسکت ساخته شده مطابق با قوانین وضع شده در سازمان غذا و دارو باشد.
وقتی از " مطابق با قوانین سازمان غذا و دارو باشد" صحبت میکنیم دقیقا چه می گوییم؟

ادامه مطلب

آموزش نصب فلت گسکت (دستور العمل کلی)

دستور العمل کلی نصب برای فلت گسکت ها:

گسکت
۱. چک کردن گسکت: گسکت باید سالم، تمیز و خشک باشد و ابعادش با ابعاد فلنچ مطابقت داشته باشد.
زمان در انبار بودن گسکت باید با زمان استاندارد نگهداری در انبار مطابق باشد. نوع گسکت باید با عوامل فرایندی محل اتصال فلنچ تطبیق یابد.

ادامه مطلب

  • خانه
  • دانشنامه
  • مقاله های آموزشی

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}