طناب نسوز سرامیکی

نخ سرامیکی از  الیاف سرامیک آلومینا سیلیکا تهیه شده، که به­عنوان ماده عایق حرارتی در تاسیسات حرارتی و سیستم­های رسانای حرارت استفاده می­شود. همچنین می­تواند به طور گسترده در انواع منسوجات الیاف سرامیکی جایگزین عالی برای آزبست باشد. استفاده از الیاف سرامیکی در کاربردهای کامپوزیت از دهه‌های گذشته مورد توجه قرار گرفته است. این طناب باکیفیت با استفاده از الیاف سرامیکی فایبر گلاس ساخته شده است. الیاف به دلیل تحمل حرارتی بالا و مقاومت در برابر خوردگی به طورکلی در کاربردهای با دمای بالا به عنوان جایگزین فلزات استفاده می­شود.

طناب نسوز سرامیکی

مشخصات نخ سرامیکی یا طناب سرامیکی نسوز آتراسیل
اگرچه طناب نسوز سرامیکی به اندازه طناب فایبرگلاس قوی نیست، اما اغلب به دلیل مقاومت بالای آن در برابر دمای انتخاب می­شود. طناب­ها معمولاً حاوی 16 تا 20 درصد الیاف ابریشم مصنوعی هستند، که در دمای بالا می­سوزند، اما تأثیری برخواص محصولات ندارند. طناب­های سرامیکی را می­توان برای کاربردهای درجه حرارت بالا تا 1260 فارنهایت استفاده کرد. این طناب حاوی مقدار معینی ماده چسبنده است که معمولاً در دمای پایین تر می­سوزد و بر خاصیت عایق بودن آن تأثیر نمی­گذارد. سرامیک در برابر دمای 1200 درجه سانتیگراد مقاومت می­کند. فایبرگلاس برای کمک به فرآیند نصب با افزایش استحکام طراحی شده است، اما با افزایش دما به بالای 550 درجه سانتیگراد کارایی خود را از دست می­دهد.

ویژگی های نخ سرامیکی یا طناب سرامیکی نسوز آتراسیل
طناب نسوز سرامیکی، که به عنوان طناب سیلیکات آلومینیومی و طناب نسوز نیز شناخته شده، متعلق به نوعی مواد نسوز عایق است و عمدتاً نقش حفظ حرارت و عایق حرارتی را ایفا می­­کند؛ برای کار آجر نسوز در کوره ها و کوره ها مناسب است. طناب نسوز سرامیکی، از سیم آلیاژی مقاوم در برابر حرارت یا نخ الیاف سرامیکی تقویت شده با نخ شیشه­ای بدون ماده قلیایی بافته می­شود. رشته فیبر شیشه­ای یا سیم فولادی آلیاژی مقاوم در برابر حرارت و سایر مواد تقویت کننده را می توان با توجه به دماها و موقعیت­های مختلف به طناب الیاف سرامیکی اضافه کرد. طناب نسوز سرامیکی تقویت شده با سیم آلیاژی مقاوم در برابر حرارت، استفاده مداوم تا 1260 درجه سانتیگراد، مقاومت عالی در برابر خوردگی اسید، نفت و گاز آب دارد و توانایی مقاومت در برابر آلومینیوم، روی و سایر فلزات مذاب را دارد.

ویژگی­های طناب الیاف سرامیکی به شرح زیر است:

مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی
چگالی بالا
بدون انقباض
عملکرد عالی عایق در دمای بالا و عمر طولانی
عدم آلودگی محیط زیست
سبک وزن
کاربرد نخ سرامیکی یا طناب سرامیکی نسوز آتراسیل
طناب نسوز سرامیکی تولید شده از نخ الیاف سرامیکی و مناسب برای مصارف صنعتی است؛ با توجه به نوع مصرف، عرض و ضخامت متفاوتی دارند. طناب الیاف سرامیکی که به عنوان طناب سیلیکات آلومینیومی و طناب نسوز نیز شناخته می­شود، متعلق به نوعی مواد نسوز عایق است و عمدتاً نقش حفظ حرارت و عایق حرارتی را ایفا می­کند.

طناب نسوز سرامیکی، جایگزینی عالی برای پکینگ آزبست، آب‌بندی استاتیکی/دری در دیگ‌ها، اجاق‌ها، اصلاح‌کننده‌ها، کوره‌های شیمیایی/شیشه‌ای/کک، مهر و موم ماشین‌های کوره، اتصالات انبساط در ساختمان‌ها و صنایع، بسته‌بندی لوله تابشی برای کوره‌های عملیات حرارتی، مهر و موم برای دیگ بخار بخش ها، مبدل­های حرارتی و لوله­های ترموکوپل، مهر و موم نوارهای ساختگی، عایق بندی خطوط لوله، کشتی هستند. اگر به دنبال طناب الیاف سرامیکی ارزان قیمت با بهترین کیفیت هستید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

موارد استفاده از نخ سرامیکی یا طناب سرامیکی نسوز آتراسیل
آستر نگهدارنده کوره
آب بندی بین بخش های تجهیزات ریختن فلز
صنایع نفت/پتروشیمی
پایه کاتالیست و قطعات فیلتر در تصفیه گازهای داغ
جمع بندی نخ های الیاف سرامیکی محصولاتی غیر آزبست هستند و خواص عایق خوبی و مقاومت در برابر درجه حرارت بالا را از الیاف سرامیکی که ماده اولیه اصلی آنهاست نشان می­دهند. به منظور افزایش استحکام، آنها را با الیاف شیشه، فولاد ضد زنگ یا سیم آلیاژی فولادی تقویت می­ کنند.

طناب نسوز
طناب نسوز در برابر گرما مقاوم است. علاوه بر این، به دلیل فشرده بودن در برابر حرارت مقاومت و استحکام بالایی دارند؛ برای کارهای کوتاه مدت تا دمای 600 درجه سانتیگراد و برای کار مداوم دمای تا 550 درجه سانتیگراد مقاومت دارند. طناب­ها سفت و انعطاف پذیراند؛ این باعث می­شود که آنها برای کاربردهای صنعتی مانند آب بندی در دیگ­ها و کوره­های صنعتی مناسب باشند. طناب نسوز فایبرگلاس یکی از انواع مختلف طناب­های نسوز است؛ این محصول در برابر اکثر اسیدها و مواد قلیایی مقاومت می­کند و توسط اکثر سفید کننده­ها و حلال­ها تحت تأثیر قرار نمی­گیرد؛ بسیار انعطاف پذیر و سازگار است.

 نام محصول

نخ سرامیکی یا طناب سرامیکی نسوز آتراسیل
(Ceramic Yarn)

 ویژگی در تولید از الیاف سرامیک آلومینا سیلیکا با کیفیت بالا تهیه می شود که برای افزایش مقاومت کششی و انعطاف پذیری بیشتر در آن از فیبر نسوز نیز استفاده می شود.
 مشخصات این نخ ثبات شیمیایی بسیار خوبی دارد و مقاومت بالایی در برابر شوک های حرارتی و خوردگی (به جز هیدروفلوئوریک، اسید فسفریک و مواد قلیایی) از خود نشان می دهد.
 موارد استفاده این نخ کاربرد فراوانی در صنایع فولاد ، نفت ، گاز و پتروشیمی دارد و می توان این محصول را برای تولید انواع واشر با درجه حرارت بالا ، نوار الیاف سرامیکی ، طناب الیاف سرامیک ، پارچه الیاف سرامیکی و سایر پارچه ها برای جایگزینی آزبست ها ، واشر بندی ، درزگیری و ساخت عایق در کوره های صنعت پتروشیمی ، درزگیری داکت کوره های صنعت فولاد و عایق بندی برج های حرارتی ، اگزوز ها ، کوره های صنعتی و عایق بندی مکان هایی که با حرارت بالا بطور مستفیم تماس دارند استفاده کرد.
 سایر توضیحات این نخ کاربرد فراوانی در صنایع فولاد ، نفت ، گاز و پتروشیمی دارد و می توان این محصول را برای تولید انواع واشر با درجه حرارت بالا ، نوار الیاف سرامیکی ، طناب الیاف سرامیک ، پارچه الیاف سرامیکی و سایر پارچه ها برای جایگزینی آزبست ها ، واشر بندی ، درزگیری و ساخت عایق در کوره های صنعت پتروشیمی ، درزگیری داکت کوره های صنعت فولاد و عایق بندی برج های حرارتی ، اگزوز ها ، کوره های صنعتی و عایق بندی مکان هایی که با حرارت بالا بطور مستفیم تماس دارند استفاده کرد.

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}