نوار نسوز Tadpole

نوارهای نسوز Tadpole از نوعی پارچه تهیه شده‌اند که در برابر حرارت بالا از خود مقاومت نشان می‎دهد. تار و پود این نوارها از در هم تنیدن الیاف نسوز به وجود آمده است. نوارهای نسوز دارای ظرفیت تحمل حرارتی بالایی هستند و بعضی انواع آن‌ها غیر قابل اشتعال نیز هستند. به دلیل مقاومت بالای و همچنین انعطاف پذیری مطلوب، نوارهای نسوز در صنعت برای درزگیری و آب بندی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

نوار نسوز Tadpole

مشخصات نوار نسوز Tadpole
نوارهای نسوز Tadpole اگر در شرایط اشتعال بالاتر از حد ظرفتیشان قرار بگیرند به جای اینکه مشتعل بشوند ذره ذره شروع به متلاشی شدن می‎کنند و در بعضی موارد حتی قابلیت این را دارند تا آتش را نیز خاموش کنند. این نوارها به دلیل وزن پایین و تراکم بالای نوع بافت آن‎ها در بسیاری از موارد به عنوان عایق و درزگیر کاربرد دارند؛ زیرا نوارهای نسوز Tadpole به خوبی می‎توانند از نفوذ مواد، رطوبت و حرارت جلوگیری کنند و با توجه به خاصیت ضد سایشی آن‎ها، انتخاب و مصرف از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه باشد. برای استفاده از نوار نسوز با توجه به ظرفیت دمایی عایق مورد نظر از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود.

نوارهای نسوز دارای مقاومت دمایی بین 550 و در بعضی انواع آن‌ها حتی تا 1200 درجه سانتی گراد هستند. این نوارها بسته به نوع مواد به کار برده شده در بافت آن‌ها دارای مصارف متفاوتی هستند. سایزهای رایج نوارهای نسوز Tadpole با ضخامت 0.2 الی 3 میلی متر و عرض 30 الی 100 میلی متر در بازار موجود بوده و با توجه به نیاز در متراژ مختلف قابل دسترس هستند.

ویژگی‎های نوار نسوز Tadpole
نوارهای نسوز با توجه به این که برای تجهیزاتی کاربرد دارند که در دمای بالای 200 درجه فعالیت می‌کنند، باید شرایطی را دارا باشند تا میزان مطلوبیت لازم را برآورده سازند.

برای چنین تجهیزاتی به دلیل این که حرارت به بیرون درز نکند باید از درزگیرهایی استفاده شود تا میزان نشتی به حداقل ممکن برسد. به علت زاویه سازی متفاوت تجهیزات، چنین عایق‌هایی باید هم سبک و هم انعطاف‌پذیر باشند، تا به راحتی بتوان از مزایای پوشانندگی آن‌ها بهره‌مند گشت. عایق تجهیزاتی که در تماس با مواد اسید، بازی و مواد خورنده هستند، باید دارای بافتی بسیار متراکم و استحکام بالا باشند تا بتوان از آن‌ها برای مدت طولانی استفاده کرد و نیاز به تعویض مجدد آن‎ها به صورت مداوم نباشد. همچنین یک عایق کاربردی، علاوه بر اینکه باید از نفوذ مواد روغنی و لانه گزینی موجودات زنده و ریز به خوبی جلوگیری کند، باید نارسانا نیز باشد تا برای شرایط استفاده در تجهیزات برق و سیم های الکتریکی ایمنی لازم را تضمین کند.

با توجه به اینکه نوارهای نسوز Tadpole تمام شرایط بالا را در خود دارند، بهترین گزینه برای چنین انتخاب هایی هستند.

نوار نسوز Tadpole

 

کاربرد و مزایای نوار نسوز Tadpole
نوار نسوز Tadpole به دلیل ویژگی‌هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم، در صنایع مختلفی استفاده می‌شود که برخی از آن‌ها به عبارت زیر است:

به عنوان عایق حرارتی و نسوز در صنایع نیروگاهی
به عنوان عایق دیگ های بخار و کوره ها
در صنایع شیمیایی به عنوان پوشانندگی و آب بندی محفظه هایی که در ارتباط با مواد خورنده هستند
در حفاری و بهره برداری مخازن به عنوان خطوط ایمن انتقال
استفاده در تولید تجهیزات کارخانجات و صنایع ریخته گری
انواع نوارهای نسوز

با توجه به توضیحاتی که در مورد نوار نسوز Tadpole شرح داده شد، پیشنهاد می‌شود اطلاعات کامل‌تری در مورد محصولاتی همچون نوار تفلون چسب‌دار، نوار گرافیتی و نوار نسوز فایبرگلاس داشته باشیم .

 نام محصول نوار نسوز Tadpole
 ویژگی در تولید این پارچه از نخ‎های تار و پود الیاف آزبست بافته شده است و در برابر حرارت مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. این نوارها به دلیل تحمل دمای بالا و سهولت در شکل پذیری آن به عنوان عایق استفاده می شوند.
 مشخصات

جهت استفاده در:
- بویلرها و کوره‎ ها
- عایق دیگ بخار و برج ها
- آب بندی دیگ‎ های شیمیایی
- عایق دمایی جریان برق
-تولید تاسیسات و لوازم ضد حریق
- عایق بندی در ساختمان‎ها
- عایق سازی ماشین آلات الکتریکی
- عایق حرارتی در اگزوز ماشین آلات صنعتی

 موارد استفاده

کاربرد در صنایع نیروگاهی، صنایع ساختمانی و ریخته گری، کارخانه‌ها، سد‎سازی، صنایع شیمیایی، حفاری، خطوط انتقال، تجهیزات حفاظت از عبور الکتریسیته

 سایر توضیحات این محصول با توجه به تحمل دمای بالای 200 درجه سانتی‎گراد در صنایع دارای کاربرد بالایی می باشد و با توجه به نوع مواد استفاده شده در آن دارای مقاومت دمایی متفاوتی است و می‎توان از آن در شرایط مختلف به عنوان عایق مقاوم و آب‎ بند برای جلوگیری از نشتی استفاده کرد.

 

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}