طناب نسوز فایبرگلاس

طناب نسوز فایبرگلاس یکی از انواع طناب‌های نسوز است که در صنایع استفاده از آن خواهان زیادی دارد. این محصول در بازار بر اساس نیاز به دو صورت ساده و سیم‌دار قابل دسترس هستند و ضخامت‌های 2 الی 100 میلی‌متر را دارا می‌باشند. تار و پود طناب نسوز فایبرگلاس از الیاف فایبر یا شیشه تولید می‌شود که گاهی برای افزایش دوام و مقاومت بیشتر به موادی چون سیلیکات نیز آغشته می‌گردد.

 طناب نسوز فایبرگلاس

قبل از شرح کامل طناب نسوز فایبرگلاس لازم است تا اطلاعاتی کلی و جامع درباره طناب‌های نسوز کسب کنیم تا به درک مطلب بهتری از موضوع مورد نظر برسیم.

طناب‌های نسوز یکی از کاربردی‌ترین منسوجات صنعتی هستند و دارای انواع گوناگون است. این محصول بر اساس شرایط و محیطی که در آن به کار برده می‌شود، در سایز، جنس و مدل‌های متفاوت عرضه می‌گردد. وظیفه اصلی طناب‌های نسوز، مقاومت در برابر فرسایش در شرایط محیط‌های متفاوتی است تا علاوه بر افزایش استحکام تجهیزات بتوانند نقشی کاربردی به عنوان آب بندی و درزگیری اتصالات را هم به خوبی ایفا نمایند. طناب‌های نسوز در دو مقطع گرد و چهارگوش، بسته به نوع نیاز صنعت تولید می‌گردند و بر اساس جنس به دسته‌های فایبرگلاس، سرامیکی، تفلون، آزبستی و آرامید تقسیم‌بندی می‌شوند.

آشنایی با طناب نسوز فایبرگلاس و ویژگی‌های آن
همان‌طور که در بالا اشاره نمودیم، جنس این طناب الیاف فایبرگلاس می‌باشد که دارای 6 نوع هستند و هر کدام دارای مزایای برجسته ای می‌باشند که در این‌جا هرکدام را به اختصار توضیح می‌دهیم.

الیاف R-glass : دارای استحکام مکانیکی قابل قبولی هستند.
الیاف شیشه ای E-glass: دارای دوام بالایی برای مصارف عمومی مانند استفاده در آب بندی قطعات خودرو می‌باشد.
الیاف C-glass: دوام بسیار خوبی در محیط‌های شیمیایی دارند.
الیاف S-glass: استحکام مکانیکی بهتری نسبت به الیاف R-glass و e-glass دارد.
فیبر شیشه ای ER: کارایی بسیار بالایی در برابر محیط‌های قلیایی و اسیدی دارد.
فیبر ECR Glass: در محیط‌های اسیدی عملکرد بسیار خوبی دارد.
الیاف شیشه دارای ویژگی‌های بسیاری هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به وزن پایین،تراکم بالا، خاصیت ارتجاعی و عدم نفوذ حرارت اشاره نمود که دلایلی قابل توجیه برای انتخاب این ماده در ساخت طناب نسوز فایبرگلاس می‌باشد.

طناب نسوز فایبرگلاس همان‌طور از نامش مشخص است، غیر قابل اشتعال می‌باشد و توانایی تحمل حرارت تا دمای 600 درجه سانتی‌گراد را دارا می‌باشد. این محصول باید وزن سبک و انعطاف پذیری بسیار بالایی باشد تا به راحتی در میان درزهای تجهیزات صنعتی بتوانند قرار بگیرد. همچنین گاهی شرایطی پیش می‌آید که محصول در برابر کشش و چرخش مداوم باید بتواند خود از سایش به خوبی حفظ نماید که طناب نسوز فایبرگلاس به خوبی از عهده این وظیفه برمی‌آید.

طناب نسوز فایبرگلاس در تماس با مواد شیمیایی و خورنده از خود مقاومت عالی نشان می‌دهد؛ به همین علت یکی از مصارف اصلی آن در صنایع شیمیایی می‌باشد.

این طناب با مواد شیمیایی ترکیب نمی‌گردد و بوهای ناخوشایند و گازهای سمی از خود ساطع نمی‌کند. به دلیل اینکه الیاف درهم تنیده شده طناب نسوز فایبر گلاس از جنس شیشه هستند، برای محیط زیست بی‌ضرر می‌باشد و بازیافت آن به آسانی انجام می‌پذیرد.

از مزیت‌های دیگر این محصول می‌توان به ارزان و اقتصادی بودن آن اشاره کرد که تاثیر بسیار زیادی در انتخاب آن برای استفاده نیز دارد.

طناب نسوز فایبرگلاس به دلیل تراکم بالای الیافش از نفوذ مواد روغنی به خوبی جلوگیری می‌کند و همین امر باعث شده تا از آن به عنوان آب بندی کردن درزها بسیار یاد شود.

طناب نسوز فایبرگلاس

کاربرد و مزایای طناب نسوز فایبرگلاس در صنایع
طناب نسوز فایبرگلاس در صنایع شیمیایی، سکوهای نفتی، فراورده‌ها و خوراک سوخت‌های شیمیایی به دلیل درزگیری بالای آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در صنایع برق، نیروگاهی و صنایعی که تجهیزات نیازمند عبور از فضای الکتریکی هستند، از طناب نسوز فایبرگلاس بسیار استفاده می‌کنند؛ زیرا الیاف شیشه هادی الکتریسیته نیستند و با تحمل دمایی بالای 600 درجه سانتی‌گراد می‌توانند عایق وسایلی باشند که جریان برق و الکتریسیته را از خود عبور می‌دهند.

به دلیل این‌ که طناب‌های نسوز فایبرگلاس در تماس با مواد خورنده، اسید و بازی از خود مقاومت نشان می‌دهند و با ‌آن‌ها ترکیب نمی‌گردند، استفاده بسیار زیادی در آب بندی تجهیزات آزمایشگاهی، تصفیه آب و جداسازی مواد از یکدیگر نیز دارند.

طناب نسوز فایبرگلاس با داشتن خاصیت ارتجاعی، مقاومت در برابر کشش به خوبی از فرسایش جلوگیری می‌کند و دلیل مناسبی برای استفاده در آب بندی پمپ‌ها، مخازن و واشرهایی هستند که دارای گشتاوری بالایی هستند.

طناب‌های نسوز فایبرگلاس در ایجاد عایق کوره‌های حرارتی و ساخت پوشاک نسوز ایمنی و صنعتی نقش اجتناب ناپذیری را ایفا می‌نمایند.

با توجه به این که محصول طناب نسوز فایبرگلاس را در بالا شرح دادیم، پیشنهاد می‌شود تا اطلاعاتی در مورد محصولی مرتبط به نام طناب نسوز سرامیکی کسب کنیم و با ویژگی‌ها و کاربردهای آن نیز آشنا شویم.

طناب نسوز فایبرگلاس

 

 نام محصول

طناب نسوز فایبرگلاس آتراسیل
(Fiberglass Insulation Rope)

 ویژگی در تولید

طناب‌های نسوز فایبرگلاس از الیافی به نام شیشه تولید شده اند که دارای مقاومت حرارتی تا دمای 600 درجه سانتی‌گراد می‌باشند. این طناب جهت در تماس با مواد اسیدی و بازی اثری خنثی دارد و به دلیل استفاده از الیاف طبیعی از خود بو و گاز سمی ساطع نمی‌کند. همچنین برای محیط زیست بی‌خطر است و به آسانی وارد چرخه بازیافت می‌گردد

 مشخصات

این پکینگ به عنوان عایق حرارتی بسیار مناسب است .

 موارد استفاده جهت استفاده در:
درزگیری و آب بندی مخازن نیروگاه ها
مناسب برای تجهیزاتی که در تماس با مواد خورنده، اسید و بازی هستند.
آب بندی دیگ‌هایی که تا دمای 600 درجه سانتی‌گراد فعالیت می‌کنند.
سانتریفیوژها و برج های تقطیر موجود در صنایع به دلیل چرخش و حرکت مدام آن‌ها
فراورده های شیمیایی، استخراج نفت و گاز، سموهای نفتی
درزگیر و آب بند در پمپ ها و تاسیسات ساختمانی
کنترل نشتی از منفذها و قطعات موجود در صنایع تولید شیرآلات و ماشین آلات کشاورزی
میکسرها و اتصالات مکانیکی
صنعت تصفیه آب و مواد
استحکام واشرهای تصفیه و جداسازی آب و مواد
عایق حرارتی کوره‌ها و صنایع نیروگاهی
صنایع تولید مواد غذایی،تجهیزات آزمایشگاهی
تولید پوشاک و وسایل ایمنی دارای کاربرد در صنعت
 سایر توضیحات این محصول در بازار به دو مقطع چهارگوش و گرد عرضه می‌شود و قطرهای از 2 الی 100 متفاوت است. طناب نسوز فایبرگلاس دارای وزنی پایین، انعطاف پذیری بالا و مقاومت زیاد در برابر کشش و فشار می‌باشد. این طناب از نفوذ مواد روغنی، آب داغ و لانه گزینی موجودات زنده به خوبی جلوگیری می‌کند.

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}