نوار نسوز سرامیک فایبر

نوارهای نسوز از جمله منسوجات نسوز هستند، که به عنوان نوار استفاده می­شوند. از این محصولات به منظور عایق استفاده می شود. اگرچه نوارهای نسوز از نظر ظاهری، شباهت زیادی به پارچه های نسوز دارند، اما عرض این نوارها معمولاً کم­تر از 20 سانتی متر است. نوار نسوز سرامیک فایبر، نوعی نوار از جنس سرامیک است که درصد کمی فایبر گلاس نیز در آن وجود دارد؛ به دلیل استفاده جزئی از فایبرگلاس در تولید این نوارهای نسوز، نوار نسوز سرامیکی را نوار سرامیکی فایبر نیز می نامند. در بین نوارهای نسوز، هیچ نوار نسوزی به اندازه نوار نسوز سرامیک فایبر قادر نخواهدبود که، گرما را تحمل کند.

نوار نسوز سرامیک فایبر

مشخصات نوار نسوز سرامیک فایبر
نوار نسوز سرامیک فایبر، یک پارچه بافته شده با الیاف سرامیکی با کیفیت بالا است و به صورت چسب در بازار عرضه می­شود. این نوع نوار از جنس سرامیک و درصد کمی فایبر گلاس است؛ برای استحکام بیشتر نوار از سیم های فولادی در بافت نوارهای نسوز سرامیک فایبر استفاده می شود تا مقاومت آن در برابر فشار افزایش پیدا کند. این محصول سفید و بی بو است.

نوار نسوز سرامیک فایبر، هیچ گونه آسیب زیست محیطی ایجاد نمی کند و برای داشتن آینده­ای بهتر کمک بزرگی می­کند. به همین دلیل مناسب ترین گزینه برای جایگزینی استفاده از نوار آزبست هستند نوار آزبست به دلیل خطرات زیست محیطی که دارد؛ (باعث سرطان ریه در انسان می­شود) تولید و استفاده از آن ممنوع است.

نوارهای نسوز سرامیک فایبر، در عرض بین 2 تا 10 سانتی متر و ضخامت بین 1.5 تا 3 میلی متر تولید می­شوند. مقدار دمایی که نوار نسوز سرامیک فایبر، توانایی تحمل حرارت تا ۱۲۶۰ درجه سانتیگراد است، که یکی از ویژگی­های این نوع از نوار مقاومت بالا در برابر حرارت است.

ویژگی نوارهای نسوز سرامیک فایبر
مقاومت حرارتی عالی نسبت به سایر نوارهای نسوز.

گنجایش مقاومت تا حدود 1200 درجه بدون از دست دادن ساختار اصلی.

حفاظت از محیط­زیست، سمی نیست.

بدون بو، سبک وزن است و برش، دوخت و استفاده از آن آسان باشد.

عایق الکتریکی عالی.

مقاومت عالی در برابر خوردگی اسید، روغن، بخار آب.

مهمترین کاربردهای نوار نسوز سرامیک فایبر عبارتند از:
به عنوان عایق حرارتی در منابع مختلف گرما (زغال سنگ، برق، نفت، گاز) تجهیزات با دمای بالا، لوله های، براکت های گرمایش برقی، لوازم گرمایشی.

مناسب برای عایق کاری انواع اگزوز ماشین های سبک و سنگین.

برای دوخت انواع لباس و دستکش، کیف نسوز استفاده می­شود.

عایق صدا، عایق حرارتی وسایل نقلیه، کشتی ها، هواپیماها و سایر قطعات استفاده می شود.

عایق حرارتی پانل های دیواری لوازم خانگی مانند کولر، یخچال، مایکروفر، ماشین ظرفشویی.

به دلیل استفاده از منسوجات فایبر در نوارهای نسوز سرامیک فایبر، مقاومت بسیار خوبی در برابر شوک حرارتی، سایش و شکستگی ناشی از لرزش و فشار مکانیکی دارند. آن­ها همچنین پایداری شیمیایی عالی از خود نشان داده و در برابر اثر عوامل فرسایشی مقاومت می­کنند.

نوارهای نسوز سرامیک فایبر، با مقاومت عالی در دمای بالا، هدایت حرارت کم، چگالی سبک و پایداری شیمیایی تولید شده­اند؛ که به جز اسید هیدروفلوئوریک، اسید فسفریک و مواد قلیایی قوی، تحت تأثیر هیچ مواد شیمیایی دیگر قرار نمی گیرند. در صورت خیس شدن توسط آب، بخار آب، روغن، خواص فیزیکی و شیمیایی آن ها کم نمی­شود و پس از خشک شدن بدون تغییر باقی می ماند عایق حرارتی پانل های دیواری لوازم خانگی مانند کولر، یخچال، مایکروفر، ماشین ظرفشویی. نوارهای نسوز سرامیک فایبر، حاوی 16٪ - 20٪ فیبر آلی است.

توجه داشته باشید که، منسوجات الیاف سرامیکی چون حاوی الیاف آلی هستند؛ این الیاف به تدریج با افزایش دما برای بار اول، سیاه شده و دود ایجاد می­کند. اطراف نوار نیز ممکن است، شعله شور شود. این پدیده طبیعی مشکلی برای ادامه استفاده از محصول ایجاد نمی­کند. با ادامه افزایش جریان حرارت، محصول به تدریج سفید می شود؛ فیبر آلی کربنیزه می شود و در برابر مواد معدنی با دمای بالا مانند: الیاف سرامیک کاملاً مقاومت نشان می­دهد.

کلام آخر

نوار نسوز سرامیک فایبر، یک نوار عایق مقرون به صرفه می­باشد که از نخ الیاف سرامیکی ساخته شده و درون آن از رشته شیشه یا سیم فولادی برای حفظ استحکام نوار در دماهای بالاتر بکار رفته است که حتی از دماهای زیرصفر نیز مشکلی ایجاد نمی­کند. مقاومت بالایی در برابر خوردگی اسیدی و قلیایی و خوردگی فلزات مذاب مانند آلومینیوم و روی دارد.

 نام محصول نوار نسوز سرامیک فایبر
 ویژگی در تولید از جنس سرامیک است که درصد کمی فایبر گلاس نیز در آن وجود دارد و برای محیط زیست مفید تر است
 مشخصات این محصول در عرض  بین 2 تا 10 سانتی متر و ضخامت بین 1.5 تا 3 میلی متر تولید می­شود. توانایی تحمل حرارت تا ۱۲۶۰ درجه سانتیگراد است مقاومت بالایی در برابر خوردگی اسیدی و قلیایی و خوردگی فلزات مذاب مانند آلومینیوم و روی دارد.
 موارد استفاده

به عنوان عایق حرارتی در منابع مختلف گرما (زغال سنگ، برق، نفت، گاز) تجهیزات با دمای بالا، لوله های، براکت های گرمایش برقی، لوازم گرمایشی.

مناسب برای عایق کاری انواع اگزوز ماشین های سبک و سنگین.

 سایر توضیحات یکی از ویژگی­های این نوع از نوار مقاومت بالا در برابر حرارت است. بدون بو، سبک وزن است و برش، دوخت و استفاده از آن آسان باشد.

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}