پکینگ کربن فایبر

پکینگ کربن فایبر از الیاف کربن بافته شده است. از آنجایی که پکینگ کربن به برخی از روان کننده ها از جمله ذرات گرافیتی آغشته شده است، نرمی و لطافت خاصی را در آن مشاهده می‌کنیم. با توجه به ویژگی‌های منحصر به فردی که پکینگ کربن فایبر دارد، می‌توان از آن در دمای بالا استفاده کرد. ضمناً این محصول در برابر خوردگی از مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین پایداری پکینگ کربن فایبر در برابر اشعه ایکس نیز یکی دیگر از مزیت‌های ویژه این محصول به شمار می‌رود.

 پکینگ کربن فایبر

از کاربرد پکینگ کربن فایبر چه می دانید؟
اگر به بررسی ویژگی‌های پکینگ کربن فایبر بپردازیم، یک فهرست طولانی از امتیازات مثبت آن به دست می‌آید. وجود این مزیت ها باعث شده تا صنایع مختلف به استفاده از آن روی بیاورند و با مطالعه و بررسی ویژگی‌های این محصول، اقدام به سفارش آن نمایند. صنایع غذایی و صنایع مواد شیمیایی از مهمترین مشتریان خرید این دست از مواد می‌باشند. البته داروسازی و متالوژی نیز از حوزه‌های مهمی هستند که کاربرد پکینگ کربن های فایبر را در آن مشاهده می‌کنیم.

کاربرد پکینگ کربن فایبر
پکینگ کربن فایبر مناسب جهت دیگ بخار فعال در پالایشگاه ها و نیروگاه ها می‌باشد. با توجه به مقاومتی که پکینگ کربن در برابر مواد اسیدی و قلیایی و آب و بخار دارد، فعالین در این حوزه برای پیشبرد اهداف خود به خرید آن اقدام می‌کنند. این محصولات استراتژیک، مهروموم پمپ‌های خلاء را ساده‌تر کرده‌اند. آب بندی پمپ‌های تحت فشار و شیرآلات صنعتی، شفت‌های پرفشار و برخی از مخازن و… از مهمترین کاربردهای پکینگ کربن فایبر است. به این منظور از پکینگ‌های گرافیتی خالص استفاده می‌شود. برخی از پکینگ‌های فایبری که با سیم‌های اینکونل تقویت شده‌اند، در توربین‌های بخار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پکینگ کربن فایبر با چه ماده‌ای تقویت شده است؟
امروزه بسیاری از تولیدکنندگان پکینگ‌های کربن فایبر، برای اصلاح برخی از خواص آن سعی کرده‌اند پکینگ‌ها را تقویت نمایند. سیم‌های اینکونل از مهمترین موادی هستند که به این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به اینکه سیم اینکونل بر پایه نیکل بوده، بسیار مقاوم است و از اکسیداسیون و خوردگی آسیبی نمی‌بیند. بی‌دلیل نیست که از پکینگ کربن فایبر تقویت شده با سیم اینکونل در کاربردهای استاتیک استفاده می‌شود. وجود اینکونل در پکینگ‌های کربن، مقاومت مکانیکی بی‌نظیری به آن‌ها بخشیده است. این پکینگ‌ها در دماهای بالا استحکام خود را حفظ می کنند و در شرایطی که آلیاژهایی نظیر آلومینیوم با احتمال وقوع خزش روبرو می شوند، پایداری بسیار خوبی را از خود به نمایش می‌گذارند.

 

چرا برای تولید پکینگ‌ها از کربن استفاده می‌شود؟
می‌دانیم که کربن یک متریال ضد سایش است. کربن در قالب الیاف نسوز در پکینگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتماً می‌دانید که از الیاف کربن برای تولید انواع کامپوزیت‌ها استفاده می‌شود. کربن‌ها از ضریب انبساط گرمایی بالایی برخوردار هستند. اگرچه مقاومت کششی و سایشی آن‌ها در مقایسه با متریالی نظیر آرامید کمتر است. با این حال دمای بالا را به سادگی تحمل می‌کنند. کربن‌های مورد استفاده در تولید پکینگ‌ها ویژگی مثبت دیگری نیز دارند و آن برخورداری از ضریب بالای الاستیکه در دما‌های گوناگون است. بدین ترتیب ساختار و اندازه ذرات آن‌ها در هر دمایی حفظ خواهد شد.

 

 نام محصول پکینگ کربن فایبر
 ویژگی در تولید پکینگ کربن تولید شده از الیاف کربنی است
 مشخصات با توجه به مقاومت بسیار بالایی که پکینگ کربن فایبر دارد، کاربرد آن در صنایع مختلف همواره رو به افزایش است. با استفاده از پکینگ کربن می‌توان آب بندی را در محیط‌های فوق العاده پرحرارت انجام داد. مدل‌های فوق مستحکم از این پکینگ‌ها، با سیم استنلس و سیم اینکنل تقویت شده‌اند و توان آن‌ها در برابر فشار بسیار بالا است.
 موارد استفاده در صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، دارویی، نیروگاه‌های برق، سیستم های پیچیده نفتی و…
 سایر توضیحات این محصول از انعطاف و ضریب الاستیکه بالایی برخوردار است.

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}