پکینگ آرامید فایبر

پکینگ آرامید فایبر به دلیل این که ساختاری آروماتیک دارند، دارای مقاومت حرارتی عالی، اشتعال‌پذیری بسیار کم و مقاومت شیمیایی خوبی در برابر اکثر حلال های آلی هستند. با این حال به نمک (کلر)، به برخی اسیدها و بازها و به اثر اشعه ماورابنفش حساس‌اند. الیاف آرامید خواص مکانیکی برجسته ای هم دارند. از جمله این خواص: نسبت بین استحکام و وزن بالا، پایداری ابعادی عالی به دلیل مدول بالا (کشیدگی کم و سفتی در هنگام شکست) و مقاومت در برابر سایش و استحکام (ساییدگی کم). 

پکینگ آرامید فایبر

 

آرامید فایبر دسته‌ای از الیاف مصنوعی بسیار انعطاف‌پذیر و مقاوم در برابر حرارت هستند. ماده تشکیل‌دهنده این الیاف یک پلی آمید مصنوعی بلند زنجیر است که در آن حداقل 85 درصد از پیوندهای آمیدی مستقیم به دو حلقه آروماتیک وصل می‌شوند. آرامید فایبر با اسپین یک فیبر جامد از یک ترکیب شیمیایی مایع تولید می‌شود. پکینگ آرامید فایبر نسبتاً گران و تولید آنها دشوار است، اما بر خلاف فایبر پلی اولفین با وزن مولکولی بالا، آرامیدها یک زنجیره پلیمری قطبی (پولار) آروماتیک دارند که باعث می‌شود دمای انتقال بسیار بالایی داشته باشند در حالی که نقطه ذوبی ندارند. درواقع اسم آرامید مشتق از دو واژه «آروماتیک» و «پلی آمید» است.

پکینگ‌های آرامید فایبر معمولا از نخ کولار با رشته پیوسته ساخته شده‌اند. آن‌ها اغلب با امولسیون PTFE و یا گرافیت آغشته می‌شوند. استحکام و ماژول پکینگ آرامید فایبر به اندازه استحکام فولاد است. پکینگ آرامید فایبر مانند گرافیت در برابر ضربه و سایش مقاوم است. این پکینگ در ترکیب با مواد دیگر مانند اپوکسی ضد آب هم می‌شود.

آرامید فایبر را می توان به عنوان کامپوزیت استفاده کرد. مدول کششی بالا، کاهش شکستگی همراه با مقاومت شیمیایی بسیار بالا، آن را به بهترین انتخاب برای استفاده‌های صنعتی دشوار تبدیل کرده است.

پکینگ آرامید فایبر در مقایسه با سایر پکینگ‌های بافته‌شده می‌تواند در برابر فشار بالاتر مقاومت کند. می‌توان آن را به صورت جداگانه یا با سایر انواع پکینگ‌ها به کار برد تا از خصایص موثر مختلفی در مهر و موم کردن و درزبندی بهره برد. این پکینگ درجه بالایی از انعطاف‌پذیری و ثبات در حجم را دارد. آرامید (کِولار) با کاهش فشار مکانیکی اثر سایش را به حداقل می‌رساند.

کاربردهای پکینگ آرامید فایبر :
پکینگ آرامید فایبر در کارهای بسیار سخت استفاده می‌شود. این شامل زره‌های محافظ بالستیک و مقاوم در برابر ضربه می‌شود مانند جلیقه‌های ضد گلوله. لباس‌های مقاوم در برابر حرارت مانند دستکش‌های ایمنی و لباس‌های آتش نشانی، تقویت‌کننده‌های لاستیکی و پلاستیکی برای شیلنگ‌ها و تسمه‌ها، وسایل ورزشی کاربردی، فیبرهای نوری، فیلترهای مقاوم در برابر حرارت و سایر محصولات نساجی و عمران.

تفاوت پکینگ آرامید فایبر با فیبر کربن:
عده‌ زیادی فیبر کربن و فیبر آرامید را با هم اشتباه می‌گیرند اما این‌ها یک ماده نیستند. این سردرگمی قابل درک است چرا که هر دو کامپوزیت‌های مدرن و مصنوعی هستند که به طور گسترده استفاده می‌شوند زیرا بسیار قوی و سبک هستند و هر دو تقریبا از یک خانواده مواد مشابه ساخته می‌شوند.

البته فیبر کربن یک رسانای الکتریکی است یعنی می‌تواند در دریافت سیگنال تلفن شما اختلال ایجاد کند. از طرفی آرامید فایبر رسانا نیست و بر WiFi، GPS یا سرویس تلفن شما تأثیری ندارد. علاوه بر این فیبر کربن قوی، سفت و شکننده است. به این معنی است که ممکن است از گوشی شما در برابر سقوط و ضربه محافظت کند اما احتمال دارد در اثر ضربه شکسته شود.

برای خرید انواع پکینگ‌ها می‌توانید با ما تماس بگیرید یا صفحه‌های مربوط به پکینگ‌های دیگر را مطالعه کنید. برخی از این پکینگ‌ها عبارتند از: پکینگ تفلون، پکینگ تفلون گرافیت، پکینگ تفلون گرافیت آرامید.

 نام محصول

پکینگ آرامید فایبر

(Aramid Fiber Packing)

 ویژگی در تولید پکینگ‌های آرامید فایبر معمولا از نخ کولار با رشته پیوسته ساخته شده‌اند. آن‌ها اغلب با امولسیون PTFE و یا گرافیت آغشته می‌شوند.
 مشخصات مقاومت حرارتی عالی، اشتعال‌پذیری بسیار کم و مقاومت شیمیایی خوبی در برابر اکثر حلال های آلی دارند.
 موارد استفاده لباس‌های آتش نشانی، تقویت‌کننده‌های لاستیکی و پلاستیکی برای شیلنگ‌ها و تسمه‌ها، وسایل ورزشی کاربردی، فیبرهای نوری، فیلترهای مقاوم در برابر حرارت و سایر محصولات نساجی و عمران
 سایر توضیحات

محدوده دمایی: منفی ۱۰۰ تا مثبت ۲۸۰ درجه سانتی گراد
محدوده ph: بین ۲ تا ۱۲
چگالی: ۱.۴ g/cm3

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}