نوار آزبستی نسوز

معرفی نوار آزبستی نسوز
امروزه با پیشرفت روزافزون صنعت و تکنولوژی مصرف محصولاتی که دارای ایمنی بالا هستند و مزایایی مانند کاهش خطرات جانی و صرفه جویی درمصارف اقتصادی را در بر بگیرند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از محصولاتی که در صنعت به عنوان کالایی ایمنی کاربرد فراوان دارد، نوارهای نسوز نام دارند. نوار نسوز به پارچه ای می گویند که نسبت به حرارت مقاومت بالایی دارد و از درهم تنیدن تار و پود آن با الیاف های مختلفی مانند فایبرگلاس، گرافیت و غیره تولید می شود. نوارهای نسوز خاصیت ضد اشتعال بالایی دارند و تا درجه حرارتی معین قابل سوختن نیستند. اما اگر در برابر حرارتی بالاتر از ظرفیت دمایی ذکر شده قرار بگیرند، بدون اینکه مشتعل بشوند آهسته شروع به متلاشی شدن می کنند تا جایی که کاملا از بین می روند.

عوامل زیادی در مقاومت حرارتی نوارهای نسوز تاثیرگذار است که مهم ترین آن ها وزن و بافت پارچه ی مورد نظر و الیاف انتخابی در تولید آن ها می باشد. الیاف مورد استفاده در این نوارها طبیعی هستند که اکثرا از پشم، ابریشم و پنبه به دست می آیند. یکی از کاربردی ترین الیاف های استفاده شده در تولید نوارهای نسوز، آزبست نام دارد.

آزبست یا پنبه نسوز چیست؟
این محصول یک نوع پنبه ی کوهی است که از دیرباز به عنوان ماده ای طبیعی برای جلوگیری از اشتعال مورد استفاده گردیده است. آزبست در خاک و مواد معدنی یافت می شود و به دلیل بافت های مختلف این ماده دارای انواع مختلفی هستند.

به دلیل مقاومت حرارتی بالای این ماده در صنعت مورد توجه قرار گرفته شده که مهمترین کاربرد آن در تولید پارچه و نوارهای نسوز است. نخ های آزبست در بافت ها، ضخامت ها و وزن های مختلف متناسب با نوع کاربرد نیز تولید و استفاده می شوند.

مشخصات نوار آزبستی نسوز
نوارهای نسوزی که از الیاف آزبست ساخته شده اند دارای تحمل دمایی بین 250 تا 500 درجه سانتی گراد می باشند. این نوارها در عرض های 1 متر و با ضخامتی بین 5/1 تا 5 میلی متر تولید می شوند که به صورت بسته های 25 تا 50 متری در بازار موجود و در دسترس هستند.

انواع نوار آزبستی نسوز
1- نوار نسوز آزبست غباردار

2- نوار نسوز آزبست بدون گرد و غبار

3-نوار نسوز فویلدار آزبستی

ویژگی نوار نسوز بافته شده با الیاف آزبستی
همان طور که گفته شد نوار آزبستی نسوز دارای مقاومت حرارتی بالایی هستند که قادرند تا دمایی حدود 500 درجه سانتی گراد را به خوبی تحمل نمایند. به دلیل فویل آلمینیومی پیچیده شده بر روی نوار نسوز فویلدار آزبستی مقاومت و استحکام آن ها بیشتر شده و ظرفیت تحمل گرما را افزایش می برد.

نوار آزبستی نسوز دارای کشش مناسب است و در مقابل سایش و نفوذ رطوبت از خود مقاومت نشان می دهد به همین دلیل از آن به عنوان عایق حرارتی در صنایع نیز یاد می شود. همچنین به دلیل تراکم بالای بافت این نوع پارچه از ورود ریزحشرات و مواد روغنی به درون تار و پود آن به خوبی جلوگیری می کند.

کاربرد و مزایای نوار آزبستی نسوز
نوار آزبستی نسوز دارای عایق حرارتی بالا می باشد و به عنوان عایق پشتیبان کوره‌ها، قالب‌ها، آستر سطوح داغ و قابل اشتعال و کابل های فلزی استفاده می‌شود. این نوارها در درزگیری دریچه های مرتبط با مشعل و محافظ در ورودی کوره ها کاربرد دارند. همچنین در لایه محافظ جوشکاری و تولید واشرهای آب بندی کاربرد دارد. پارچه آزبست برای تولید پتوهای آتش نشانی، تسمه برای انتقال مواد گرم شده از طریق اجاق گاز و در خشک کن، بسته بندی برای ورق شیشه، سپر برای محافظت از کارگران در برابر آتش و انواع دستکش و لباس های ایمنی و غیره استفاده می شود.

صنایعی که از نوار آزبستی نسوز استفاده میکنند شامل:

-نیروگاه ها
-تولید پوشاک ایمنی
-کشتیرانی
-تاسیسات ساختمانی
-صنایع ریخته گری
-انواع خطوط کارخانجات

 

 نام محصول پارچه و نوار آزبستی نسوز
 ویژگی در تولید این پارچه از نخ های تار و پود الیاف آزبست تولید شده است که در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد. این نوار دارای انعطاف پذیری بالا، نفوذ کم و تراکم بالا است.
 مشخصات

جهت استفاده به عنوان
- پوشاندن درزهای کوره ها
- عایق دیگ بخار و کوره ها
- تولید دستکش و لباس نسوز ضد حریق
-مقاومت حرارتی قالب ها و لوله های تاسیساتی

 موارد استفاده کاربرد در صنایع نیروگاهی، قالب های تاسیسات صنایع ساختمانی و ریخته گری، خطوط لوله کارخانجات، کشتیرانی، تولید لوازم آتشنشانی
 سایر توضیحات این محصول دارای مقاومت در درجه حرارت 250 تا 500 درجه ی سانتی گراد و دارای عرض 1 متر، ضخامتی بین 1.5 تا 5 میلی متر است که در بسته های با طول 50 متر قابل دسترس می باشد.

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}