ورق گرافیتی

طیف وسیعی از محصولات گرافیت کاربردهای سنگین و در دمای بالاتر معمول برای صنایع پتروشیمی و پالایش طراحی شده است. ورق گرافیتی ، که از گرافیت لایه‌برداری شده با خلوص بالا ساخته شده است. شیت گسکت گرافیتی، از لایه های منبسط شده گرافیت تشکیل شده؛ که از یک ورق فلزی صاف نازک 0.05 میلی متری ساخته شده است. لایه چسب از طریق یک فرآیند دقیق کنترل شده اعمال می شود، که این امکان را فراهم می کند تا مقدار چسب را زیر 1٪ از مقدار گرافیت نگه دارد تا از توزیع یکنواخت چسب اطمینان حاصل شود. شیت گسکت گرافیتی از مواد گرافیت نیمه سفت و سخت ساخته شده، که محتوای 99 درصد آن­ شامل کربن است عموما جنس آن­ها از پرکننده­های معدنی یا گرافیت بدون رزین است؛ این نوع شیت ها، با این وجود که انعطاف پذیراند و در برابر دماهای بالا مقاوم هستند و به راحتی تغییر شکل می‌دهند تا عیوب سطوح فلنج را از بین ببرد. همچنین مقاومت بالایی در برابر طیف وسیعی از مواد شیمیایی و خوردگی ناشی از اسیدها و ترکیبات آلی دارند.

ورق گرافیتی

گرافیت در برابر آب، بخار، هیدروکربن ها و بسیاری از اسیدها و قلیایی ها مقاومت بسیار خوبی دارد. گرافیت دارای سطح اصطکاک کم است. در شرایط شدید، در برابر فشارها و دماهای بالا مقاومت می کند.گرافیت در برابر آب، بخار، هیدروکربن ها و بسیاری از اسیدها و قلیایی­ها مقاومت بسیار خوبی دارد. با این حال، اسیدهای سولفوریک یا نوکلئیک باعث تجزیه سریع آن می شوند. توجه داشته باشید که گرافیت برای کاربردهای غذایی، پزشکی یا دارویی مناسب نیست زیرا احتمال انتشار ذرات کربن در فضا وجود دارد.

ورق گرافیتی
یک ورق گرافیتی، از لایه های فویل گرافیت انعطاف پذیر ساخته شده است. مواد منعطف گرافیت بسیار قابل تراکم و فشرده است که اجازه نفوذپذیری گاز کم با مقاومت الکتریکی کمتر را فراهم می­کند ورق گرافیتی با خاصیت فلزی و رسانایی حرارتی بالای خود گرما را حفظ می­کند و قابلیت فعالیت در دمای بالا (به جز در اتمسفرهای اکسید کننده) را امکان پذیر می­کند. ورق گرافیتی، در شرایط سخت، مقاوم در برابر گرما، فشار و همچنین در برابر رسانه­های به شدت خورنده برتری دارد؛ در محیط­های شیمیایی تهاجمی/خورنده برای حفظ پایداری و عملکرد آب بندی در دماهای بالا و نوسانات فشار عالی است. ورق های گرافیت اغلب با درج فولاد ضد زنگ آغشته می­شوند.

ویژگی­های ورق گرافیتی
برای استفاده با بخار و گاز طبیعی مناسب است

مقاومت خوبی در برابر ازن دارد

دمای تا 3000 درجه سانتیگراد را در اتمسفرهای غیر اکسید کننده سالم می­ماند.

مقاومت در برابر خوردگی بالایی دارد

دارای ماندگاری طولانی

قطعات کوچک گرافیت در معرض اسید سولفوریک یا نوکلئیک قرار داده می­شوند. اینها لایه‌های اتمی را از هم جدا می‌کنند و باعث می‌شوند گرافیت به‌طور چشمگیری منبسط شود و شبیه کرم‌های ریز شود. سپس این «کرم‌ها» به ورقه‌ای وارد می‌شوند که آن­ها را به ورقه‌ای از مواد گرافیتی انعطاف‌پذیر فشرده می‌کند.

ورق گرافیتی، مقاومت بسیار کمی در برابر فشار دارد: فویل و فرم‌های تنگ ورق گرافیت بسیار مفیدتر هستند.

مشخصات شیت گسکت گرافیتی

یک ماده چند لایه که از گرافیت نیمه سفت و سخت ساخته شده، از گرافیت لایه برداری شده با خلوص بالا و ترکیب شده با نیکل یا فویل ضد زنگ یا فولاد ضد زنگ استفاده می­شود. این نوع برای آب بندی در برابر بخار و سایر محیط ها به استثنای معرف­های به شدت اکسید کننده مناسب است و حتی برای استفاده در دمای 450 درجه سانتیگراد و برای فشارهای تا 2900psi توصیه می­شود.

موارد استفاده از شیت گسکت گرافیتی
در سطوح عمودی داخلی یا خارجی

بتن، بنایی، آجر، بلوک و بسترهای ریخته شده در محل و پیش ساخته

آلومینیوم، فولاد و مصالح ساختمانی

ویژگی­های شیت گسکت گرافیتی
مقاومت عالی در دمای بالا

مقاومت شیمیایی عالی

دارای فویل فولادی ضد زنگ به عنوان درج

ظاهر زیرلایه را تغییر نمی دهد.

فضای تنفسی برای انتقال عالی بخار رطوبت دارد.

زیست تخریب پذیر، نصب بدون بو، نیازی به لباس محافظ خاصی ندارد.

اعمال و حذف آسان با تجهیزات استاندارد، ویژگی های مانع را در عرض چند دقیقه ایجاد می کند.

ورق گرافیتی

گسکت غیر فلزی و شیت گسگت ها
گسکت غیر فلزی معمولاً از مواد ورق کامپوزیت هستند، که با فلنج های سطح صاف و صفحه برجسته در کاربردهای کلاس فشار پایین استفاده می شوند. گسکت غیر فلزی از الیاف آریمید، الیاف شیشه، الاستومر، تفلون (PTFE)، گرافیت ساخته می­شوند. شیت گسگت ها از مواد مقاوم و انعطاف پذیر مانند چوب پنبه، لاستیک، گرافیت و نیتریل ساخته می شوند و در صنایع مختلف برای ایجاد مهر و موم های بدون نشت کاربرد دارند. شیت گسگت­ها که در اندازه­ها و ضخامت­های مختلف موجود هستند، برای اتصالات سفارشی یا ایجاد جایگزینی فوری بدون نیاز به زمان ایده آل هستند.

انواع از گسکت غیر فلزی و شیت گسگت ها:

ورق آزبستی

ورق بدون آزبست

ورق گرافیتی

ورق میکا

گسکت پوششی

 

 نام محصول شیت گسکت گرافیتی
 ویژگی در تولید از یک ورق فلزی صاف نازک 0.05 میلی متری و گرافیت نیمه سفت و سخت ساخته شده
 مشخصات انعطاف پذیراند و در برابر دماهای بالا مقاوم هستند
 موارد استفاده آلومینیوم، فولاد و مصالح ساختمانی، پل ها
 سایر توضیحات در محیط های شیمیایی تهاجمی/خورنده برای حفظ پایداری و عملکرد آب بندی در دماهای بالا و نوسانات فشار عالی است

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}