نوار تفلون چسب دار (آدامسی)

نوار نسوز از پارچه‌هایی ساخته شده‌اند که دارای ظرفیت دمایی بالایی هستند و توانایی انجام فعالیت تحت شرایط فشار بالا را دارند. وظیفه اصلی نوارهای نسوز جلوگیری از نفوذ رطوبت و مواد سیال به محیط خارج از محفظه و اتصال است. به طور کلی نوارهای نسوز دارای انواع مختلفی هستند که یکی از پرکاربردترین آن‌ها نوار نسوز با روکش تفلون می‌باشد.  نوارهای تفلون در صنعت با نام (PTFE Joint Sealant Tape) شناخته می شوند که مواد تشکیل دهنده آن ها از جنس پلی تترافلوئوراتیلن است. نوار تفلون، نوار با ضخامت کم و نسوز است که ضد آتش می‌باشد و جهت عایق‌کاری و آب بندی درزها استفاده می‌گردد. نوار تفلون در دو نوع چسب‌دار و بدون چسب تولید می‌شود که ما در این بخش می‌خواهیم بیشتر با نوار تفلون چسب‌دار آشنا شویم.

نوار تفلون چسب دار

نوار تفلون چسب‌دار چیست
نوار تفلون چسب‌دار، نواری نسوز است که با مواد تفلون به طور کامل منبسط شده است و از یک طرف با روکش چسب تعبیه شده است. این نوار دارای خاصیت انعطاف پذیری بالایی است تا به راحتی بتواند منافذ و ناهمواری‌های سطوح را به خوبی پوشش دهد. این محصول در دو شکل گرد و مستطیل و سایزهای مختلف تولید می‌گردد تا بتواند با هر سطحی در صنایع منطبق گردد. نوار تفلون چسب‌دار دارای خاصیت کشسانی بالایی است و در عین حال برگشت‌پذیری پایینی از سطح کشش دارد. همین مزیت باعث شده تا قدرت فشردگی زیادی را حتی در دماهای بالا تحمل نماید.

ویژگی‌های نوار تفلون چسب‌دار
نوار تفلون چسب‌دار دارای عرضی بسیار کم و طولی از 5 الی 10 را در بر می‌گیرد. این محصول دارای ضخامتی کم از 70 الی 110 میکرون می‌باشد و به دلیل چسب‌دار بودن آن به راحتی بر روی منافذ سطوح می‌نشیند و قدرت پوشانندگی آن را دوچندان می‌کند. نوار تفلون چسب‌دار توانایی تحمل دمایی 73- الی 260+ درجه سانتی گراد و فشاری برابر 210 بار را دارا می‌باشد.

این محصول در برابر مواد خورنده، اسیدی و بازی دوام دارد و مقاومت شیمیایی آن تا (PH=14) نیز می‌باشد

کاربرد نوار تفلون چسب‌دار در صنایع
نوار تفلون چسب‌دار به دلیل خواص انعطاف‌پذیری، ضد حریق، تحمل دمایی بالا، فشردگی زیاد، مقاوم در برابر مواد خورنده و شیمیایی و جلوگیری از نفوذ و نشتی مواد به عنوان درزگیر و آب بندی در صنایع به کار برده می‌شود.

در صنایع شیمیایی جهت عایق دیگ‌های بخار و برج‌های تقطیر و بویلرها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در صنایع نیروگاهی و برقکاری سازه‌ها به دلیل عایق بودن ماده تفلون از این نوع نوار استفاده فراوان می‌شود.

در حوزه فعالیت خطوط انتقال آب و مواد سیال دیگر با توجه به این که قدرت جلوگیری بالایی از مواد تحت فشار بالا را دارد، نقشی کلیدی را ایفا می‌کند.

در آب بندی پمپ‌ها، مخازن، شیرآلات و واشرها، آزمایشگاه‌های صنایع غذایی و بهداشتی، ماشین آلات صنعتی کاربرد ویژه‌ای دارد.

در صنایع فراورده‌های شیمیایی در ارتباط با آب دریا، تجهیزات و ابزارهای حفاری مواد نفتی به دلیل تراکم بالای پوشش آن و عدم نفوذ ناپذیری و لانه گزینه موجودات زنده بر روی بافت سازنده آن اهمیت فراوان دارد.

از این محصول در صنعت آب و فولاد جهت استفاده در عملیات پکینگ با خلاء و پوشش آب بندی حرارتی با هدف فعالیت تحت گشتاوری بالای تجهیزات تولید می‌شود.

مزایای استفاده از نوار تفلون یک طرف چسب‌دار
چسبی که در تولید این نوع از نوار تفلون به کار برده می‌شود حالت سیلیکونی دارد که بتواند انعطاف پذیری نوار را افزایش داده و منافذ سطوح را در برابر اشعه‌هایی چون فرابنفش و مادون قرمز محافظت گرداند. این چسب از موادی تولید شده است که به محیط زیست آلودگی نمی‌رساند و طی زمان استفاده، از خود سمی خطرناک تولید نمی‌کند. به همین علت مصارف آن در آزمایشگاه‌ها و فراوراده‌های صنایع غذایی بسیار بالا می‌باشد.

حال که با نوار تفلون یک طرف چسب‌دار و کاربرد‌های آن به طور کامل آشنا شدیم، می‌خواهیم محصولات مرتبطی چون نوار گرافیتی، نوار نسوز فایبرگلاس، نوار نسوز سرامیک فایبر که دارای خواصی مشابه با این محصول اما دارای کاربردهایی متفاوت در صنایع است، را به طور جداگانه در توضیحات بعدی شرح دهیم.

 نام محصول

نوار تفلون چسب دار آتراسیل
(Expanded PTFE Joint Sealant Tape)

 ویژگی در تولید به وسیله مواد تفلون 100% منبسط شده است و از خاصیت مکانیکی خوبی برخوردار می باشد.
 مشخصات این محصول بهترین پایداری را در برابر فشارهای بالا دارا می باشد. به علت نواری و قابل انعطاف بودن این محصول، در اشکال مختلف جهت آب بندی در تمامی سطوح حتی سطوح ناهموار قابل استفاده می باشد.
 موارد استفاده در پالایشگاه ها، پتروشیمی، صنایع شیمیائی و آزمایشگاهی، غذائی و دیگر صنایع استفاده می شود.
 سایر توضیحات این نوار دارای تحمل دمایی 240- الی 270+ درجه سانتی گراد و تحمل حداکثر فشار 210 بار و مقاومت شیمیائی 14~ 0 را دارا می باشد.

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}