گسکت فلزی

از آنجایی که به طور طبیعی می تواند در برابر دما، فشار و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مقاومت کند، گسکت فلزی اکنون به طور گسترده برای کاربردهای فشار متوسط ​​و بالا استفاده می شود.

گسکت قطعه‌ای است که بین فلنج‌های اتصال قرار می‌گیرد تا یک آب‌بند استاتیک را در شرایط عملیاتی خواسته شده، ایجاد کند. وظیفه اصلی گسکت‌ها این است که نامنظمی هر یک از وجه های فلنج را ببندند تا مایع سرویس دهنده از محل اتصال فلنج نشتی نداشته باشد. این دسته از آب‌بندها بسته به نوع استفاده و شرایط محیطی و نوع سیال، در انواع مختلفی تولید می‌شوند.

به طور کلی سه نوع گسکت در لوله کشی استفاده می شود.

گسکت فلزی

گسکت فلزی از موادی مانند آهن نرم، فولاد کم کربن، فولاد ضد زنگ، مونل و اینکونل ساخته می شود. این گسکت‌ها با نام‌های گسکت حلقه‌ای یا گسکت RTJ (رینگ جوینت گسکت)نیز شناخته می‌شوند. گسکت فلزی در فلنج‌های کلاس فشار بالا، معمولاً بالاتر از کلاس 900، استفاده می‌شود. همچنین می توان از آن‌ها برای دماهای بالا نیز استفاده کرد.

گسکت نیمه فلزی یا کامپوزیت

گسکت نیمه فلزی یا کامپوزیت ترکیبی از فلز و مواد غیر فلزی هستند. انواع مختلفی از ترکیب مواد بر اساس نیاز خدمات امکان پذیر است.

گسکت نیمه فلزی یا کامپوزیت در مقایسه با گسکت فلزی مقرون به صرفه‌تر هستند، اما نیاز به مراقبت دقیق‌تری نیز دارند. گسکت نیمه فلزی بر روی فلنج‌های صورت برجسته، نر-ماده و فلنج‌های زبانه و شیار استفاده می شود.

گسکت اسپیرال وند، متال جکت و گسکت کمپروفایل در دسته گسکت کامپوزیت به خوبی شناخته شده اند. آنها در طیف گسترده ای از خدمات فشار و دما استفاده می شوند.

 

 گسکت فلزی _ اسپیرال وند گسکت فلزی _ کمپروفایل Gasket_RTJ.jpg Gasket_Metal_Jacket.jpg

در کنار دو دسته معرفی شده، نوعی دیگر از گسکت‌ها نیز وجود دارند که دارای تنوع و کاربردهای متنوع‌تری هستند. برای آشنایی بیشتر با این دسته از گسکت‌ها، از صفحه گسکت غیر فلزی و شیت گسکت ها بازدید کنید.

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}