کیت عایقی

رایج‌ترین ناحیه مشکل‌ساز برای طراحی سیستم لوله کشی (خط لوله) فلنج‌ها هستند. بنابراین برای جلوگیری از نشتی فلنج باید اطمینان مضاعفی از آب‌بندی درست آن داشته باشیم. در عین حال باید عایق‌بندی کاتدی شود تا از خوردگی بی‌مورد و در نهایت شکستگی فلزی ایجاد می‌شود جلوگیری کرد. کیت عایقی فلنج نقش مهمی در چنین مشکلاتی دارند. کیت عایقی در جهت عایق کردن الکتریکی فلنج ها طراحی شده‌اند و به عنوان یک عایق بین فلنج‌های فلزی غیر یکسان استفاده می‌شوند. از کیت عایقی برای جداسازی قسمت‌های مختلف خط لوله (فلزات غیر مشابه) به صورت الکتریکی در سیستم‌های حفاظت کاتدی نیز استفاده می‌شود. در نتیجه از جریان بار الکترواستاتیک در طول خطوط لوله جلوگیری می‌کند چرا که کیت عایقی امکان ایجاد سیستم سلول گالوانیکی را از بین می‌برد.

کیت عایقی

 

کاربردهای کیت عایقی
کیت عایقی را می‌توان در همه مکان‌هایی که به حفاظت در برابر خوردگی گالوانیکی و عایق الکتریکی نیاز است استفاده کرد. کاربردهای رایجی هم در زمینه‌های مختلف دارد مثل سیستم‌های لوله کشی با آب دریا، تأسیسات دریایی، تأسیسات شیمیایی، خطوط لوله پالایشگاه نفت و... .

اجزای کیت عایقی فلنجی
یک گسکت مرکزی تخت یا بیضی
یک اسلیو عایق در هر پیچ
دو واشر فولادی عایق در هر پیچ
دو واشر فنولیک
تمامی این اجزا با استفاده از مواد خاصی با پایداری شیمیایی، خواص دی الکتریک و جذب آب کم تولید می‌شوند. کیت عایقی معمولاً تا 24 اینچ در دسترس است و اندازه‌های بالاتر سفارشی را می‌توان در صورت نیاز مشتری تولید کرد.

نصب و مونتاژ اجزای گسکت کیت عایقی
اجزای اصلی کیت عایقی اسلیو عایق پلی اتیلن و گل میخ هستند. بر خلاف سیستم پیچ و مهره معمولی در اتصالات فلنجی کیت عایق از یک گل میخ با واشر و مهره در هر انتهای اتصال فلنج استفاده می‌کند. سپس غلاف عایق با استفاده از یک عایق در هر طرف فلنج به سوراخ پیچ وارد می‌شود. دو عایق در هر سوراخ پیچ به فلنج وارد می‌شوند. سپس گل میخ را در اسلیوها قرار می‌دهند تا زمانی که رشته‌های هر انتهای گل میخ در خارج از فلنج قابل مشاهده باشد. یک واشر فولادی تخت در هر انتها روی گل میخ می لغزد و یک مهره روی هر انتهای گل میخ سفت می‌شود.

زمانی که یک مهره در هر انتهای گل میخ محکم می‌شود، کیت عایق فلنج بسیار قوی‌تر از اتصال معمولی پیچ و مهره است. در روش سنتی سفت کردنِ پیچ و مهره، تمام نیروی گیره به مجموعه‌ای از رزوه‌های روی پیچ اعمال می‌شود در حالی که در مورد یک گل میخ دو طرفه مانند کیت عایق فلنج، نیروی گیره به طور مساوی بین رزوه‌ها تقسیم می‌شود. گل میخ در برابر هرگونه بار الکتریکی و خوردگی محافظت و عایق شده است. این قضیه یک اتصال فلنجی ایجاد می‌کند که به‌خاطر واکنش شیمیایی بین دو فلز غیریکسان خورده یا خراب نمی‌شود.

 

D Type

 کیت عایقی _  type D

گسکت‌های کیت عایقی نوع D برای قرار گرفتن در شیار حلقه فلنج‌های RTJ تولید می‌شوند. به شکل فنولیک تقویت‌شده با بافت متوسط و سایر مواد مطابق با مشخصات ANSI موجود هستند که به صورت بیضی و هشت ضلعی در دسترس‌اند. این نوع گسکت به مفصل حلقه API معروف است.

E Type

 کیت عایقی _ type E

در کیت نوع E قطر خارجی گسکت با قطر خارجی فلنج‌ها تطابق دارد. گسکت به طور کامل تمام سطح فلنج را می‌پوشاند. این طراحی از تجمع مواد خارجی بین سطوح فلنج جلوگیری می‌کند و در نتیجه خاصیت ایزوله کردن کیت را افزایش می‌دهد. کیت عایقی فلنج نوع E در مواد فنلی، فنولی با سطح نئوپرن و مواد با دمای بالا موجود است.

F Type

کیت عایقی _ type f

کیت‌های نوع F متناسب با فلنج‌های برجسته تولید می‌شوند. قطر داخلی دایره سوراخ پیچ کمی کوچکتر از قطر خارجی گسکت است که موقعیت گسکت را مشخص می‌کند. برای جلوگیری از انباشته شدن مواد خارجی می‌توان از محافظ‌های نواری ویژه برای مونتاژ استفاده کرد تا جداسازی کاتدی بیشتر تقویت شود. این نوع از ورق فنولیک مبتنی بر پارچه با ضخامت ۱.۸ اینچ بدون پوشش یا با روکش لاستیکی نیتریل تولید می‌شوند. کیت عایقی نوع F در الیاف غیر آزبست با ظرفیت جداسازی بالا نیز موجود است.

O Type

کیت عایقی _ type o

گسکت‌های کیت عایقی نوع O بسیار خاص هستند زیرا دارای یک عنصر آب‌بندی اضافی در هر دو طرف دستگاه‌اند. به طور کلی PTFE، نیتریل و لاستیک ویتون در هر دو طرح حلقه و نوع E و F وجود دارند.

تمام مواد ساخت کیت عایقی باید طوری انتخاب شوند که بشود از آب‌بندی موثر و عایق الکتریکی طولانی مدت اتصالات فلنجی اطمینان حاصل کرد. برای استفاده از بهترین ویژگی‌های کیت، گاهی گسکت‌ها با ترکیبات متفاوتی از مواد ساخته می‌شوند.

قطر داخلی گسکت معمولاً کمی کوچک‌تر از آي‌دی فلنج ساخته می‌شود. در حین نصب مطمئن شوید که گسکت به درستی روی سوراخ قرار گرفته است. از تجمع مواد خارجی بین سطوح فلنج در حین پیگینگ جلوگیری کنید. واشر عایقی تکی برای فلنج‌های زمینی مناسب‌تر است. این باید در سمت بدون محافظ فلنج نصب شود ‌که محافظت کاتدی برای گل میخ ها و مهره ها فراهم شود. برای فلنج‌های روی زمین و سهولت در تست، استفاده از واشر دوبل پیشنهاد می‌شود.

همیشه پیشنهاد می‌شود از پین‌های تراز استفاده کنید که تراز مناسب فلنج‌ها و گسکت را تضمین کند. اندازه هر پین باید حداقل 3/32 اینچ (2.38 میلی متر) بزرگتر از پیچ باشد.

 نام محصول

کیت عایقی آتراسیل
( Insulation Kit)

 ویژگی در تولید مواد واشر متداول عبارتند از فنولیک، استیل، G7، G3، یا G10
 مشخصات عایق‌بندی کاتدی باعث می‌شود تا از خوردگی بی‌مورد و در نهایت شکستگی فلزی ایجاد می‌شود جلوگیری کرد.
 موارد استفاده سیستم‌های لوله کشی با آب دریا، تأسیسات دریایی، تأسیسات شیمیایی، خطوط لوله پالایشگاه نفت
 سایر توضیحات تمام مواد ساخت کیت عایقی باید طوری انتخاب شوند که بشود از آب‌بندی موثر و عایق الکتریکی طولانی مدت اتصالات فلنجی مطمئن شد.

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}