ورق بدون آزبست

گسکت‌ها در صنعت اجزای ضروری و مهمی هستند که به عنوان درزگیر و آب‌بند برای اهداف مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه در صنعت گسکت تولیدکنندگان ترجیح می‌دهند جایگزینی برای گسکت آزبستی ارائه بدهند. دلیل این انتخاب ماهیت خطرناک آزبست است. تولیدکنندگان ورق بدون آزبست را با استحکام مشابه به شیت آزبستی برای تعدادی از کاربردها تولید می‌کنند.

ورق بدون آزبست

چرا ورق بدون آزبست معرفی شد؟
چند سالی است که از ورق آزبست در صنعت استفاده می‌شود. افزایش نگرانی‌ها در مورد خطرات سلامتی ناشی از آزبست باعث شده است که تولید کنندگان به دنبال جایگزین‌های بهتری باشند. در فرآیند تولید، آزبست فقط برای افرادی که به طور منظم در تماس مستقیم با الیاف آزبست هستند، نگران‌کننده است. هنگامی که الیاف آزبست در گسکت قرار می‌گیرند استفاده از گسکت خطر خاصی ندارد.

با گذشت زمان الیاف آزبست نازک می‌توانند در ریه‌های کارگرانی که در معرض کار کردن با آن هستند، انباشته شده و منجر به مشکلاتی برای سلامتی بشود که ممکن است به اندازه سرطان شدید باشد. به همین خاطر تولیدکنندگان ورق بدون آزبست را برای ایمنی پرسنل در حین تولید معرفی کردند.

تفاوت بین گسکت آزبست و غیر آزبست
الیاف آزبست مستحکم هستند و می‌توانند دماهای بالا را تحمل کنند. این الیاف نازک و بلند هستند. تولید کنندگان گسکت غیر آزبستی از موادی مانند گرافیت، PTFE و آرامید به عنوان الیاف تقویت‌کننده در گسکت‌ها استفاده می‌کنند. این الیاف دارای خواصی مانند مقاومت در برابر حرارت، مقاومت شیمیایی، مقاومت در برابر دما و غیره هستند. خواص این الیاف تضمین این موضوع است که عملکرد گسکت‌ها با قطع استفاده از آزبست تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

گسکت‌های آزبستی از الیاف سیلیکات ساخته می‌شوند در حالی که ورق بدون آزبست با استفاده از مواد کربنی یا مواد آلی تولید می‌شوند. ورق‌های آزبست نسبتاً ارزانتر از ورق بدون آزبست هستند. سازندگان گسکت به طور مداوم با مواد مختلف کار می‌کنند تا به مشتریان خود شیت گسکت غیر آزبستی نوآورانه و بسیار مؤثری ارائه بدهند. این نوآوری می‌تواند باعث شود که مشتریان با توجه به نیاز خودشان بتوانند ورق بدون آزبست سفارش بدهند.

شیت گسکت غیر آزبستی را با استفاده از الیاف آلی، الیاف آرامید، NBR و الیاف معدنی می‌سازند. این ورق‌ها را می‌توان در جاهایی استفاده کرد که به مقاومت در برابر آب یا روغن نیاز است. به طور کلی شیت گسکت غیر آزبستی در دستگاه‌های کم فشار، ترانسفورماتورها و کمپرسورها استفاده می‌شود. آن‌ها همچنین در روکش سوپاپ‌ها و موتورهای احتراق داخلی که در آن اجزای به راحتی قابل تغییر شکل هستند به کار می‌روند.

این روزها تولیدکنندگان ورق بدون آزبست را به این دلیل هم ارائه می‌دهند که ممکن است ویژگی های خاصی مثل آزبست داشته باشد یا حتی برتری‌هایی نسبت به آن. از آن‌جایی که کربن یا مواد آلی پایه ورق بدون آزبست است استفاده از آن‌ها نسبت به ورق آزبستی ایمن‌تر است.

شرکت‌های آگاه که خطرات بالقوه آزبست را درک می‌کنند، محصولات جدید غیرآزبستی را با نوآوری می‌سازند که می‌توانند به‌طور مؤثری نیازهای بازار را به شیوه‌ای اخلاقی و درست برآورده کنند. یکی از این شرکت‌ها که در تولید ورق بدون آزبست پیشرو است، شرکت آتراسیل صنعت است که می‌توانید با توجه به نیازتان از ما خرید کنید.

مواد غیر آزبستی که بجای آزبست استفاده می‌شوند چه هستند؟
این مواد در حال حاضر معمولاً از الیاف آرامید (کولار)، کربن و سایر الیاف غیر آلی تشکیل شده‌اند که به نوبه خود با پلیمرهای مختلف برای برآوردن کاربردهای متفاوت ترکیب می‌شوند: مثلاً با لاستیک نیتریل برای مقاومت در برابر سوخت و روغن، با پوشش گرافیت برای مقاومت در برابر بخار، با PTFE برای مقاومت شیمیایی عالی و با EPDM برای کاربردهایی در صنایع آب آشامیدنی ترکیب می‌شوند.

صنایع رایج در استفاده از ورق بدون آزبست:

- نفت و گاز

- پروسه‌های شیمیایی

- صنعت پتروشیمی

- صنایعی با حجم تولید بالا

آیا ورق بدون آزبست بهترین ماده برای کار مدنظر شما است؟
اگر مطمئن نیستید که کدام ماده برای کار شما بهترین است، می‌توانید با راهنمایی و مشورت با ما در مورد انواع گسکت‌ها اطلاع پیدا کنید. همچنین مشخصات مواد گسکت‌های مختلف را می‌توانید از لینک های همین صفحه مشاهده کنید: ورق آزبستی، ورق گرافیتی، ورق تفلون، ورق میکا، گسکت پوششی.

ما در شرکت آتراسیل صنعت خوشحال می‌شویم که به شما کمک و مشاوره فنی ارائه بدهیم، بنابراین اگر به راهنمایی در این مورد نیاز دارید، لطفاً با ما تماس بگیرید.

 

 نام محصول  شیت گسکت غیر آزبستی آتراسیل (Non Asbestos Gaskets)
 ویژگی در تولید  شیت گسکت غیر آزبستی از  معمولاً از الیاف آرامید (کولار)، کربن و سایر الیاف غیر آلی تشکیل شده‌اند
 مشخصات  ورق بدون آزبست دارای خواصی مانند مقاومت در برابر حرارت، مقاومت شیمیایی، مقاومت در برابر دما و غیره است.
 موارد استفاده  صنعت  نفت و گاز، پروسه‌های شیمیایی، صنعت پتروشیمی، صنایعی با حجم تولید بالا
 سایر توضیحات  اگرچه آزبست ارزان‌تر است اما از آن‌جایی که کربن یا مواد آلی پایه ورق بدون آزبست هستند استفاده از آن‌ها نسبت به ورق آزبستی ایمن‌تر است.

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}