ورق تفلون PTFE

ورق تفلون PTFE، فضای بین دو جسم را پر می­کند، به طور کلی برای جلوگیری از نشت بین دو جسم در هنگام فشرده سازی استفاده می­شود. یکی از ویژگی‌های مطلوب شیت گسکت تفلونی PTFE در کاربردهای صنعتی، سازگاری PTFE با اکثر مواد شیمیایی است. با محدوده دمایی 450 تا 500 فارنهایت، یک ماده جهانی صنعتی برای کاربردهای دمای پایین تا -100 درجه فارنهایت (-73 درجه سانتیگراد) بسیار مناسب است. به دلیل خاصیت ضد چسبندگی آن باعث می شود به راحتی قابل جداشدن است. همچنین توانایی مقاومت در برابر حرارت بالا و خاصیت ضد چسبندگی آن به خوبی شناخته شده است.

ورق تفلون

 

مشخصات شیت گسکت تفلونی PTFE
از دهه 1950 راه­حلی برای طیف گسترده­ای از کاربردهای آب بندی بوده است. در طول سال ها PTFE برای غلبه بر مسائلی مانند جریان سرد، رسانایی و مقاومت در برابر سایش با استفاده از پرکننده­ها اصلاح شده است. با این حال، تفلون مزایایی دارد که فلزات آن را ندارند. به طور کلی، تفلون کمترین ضریب اصطکاک را در بین جامدات موجود دارد. امکان مقاومت در برابر مواد شیمیایی، درزگیر بهتر و طولانی تری ایجاد می­کند و جریان بهتری را بین قطعات ماشین فراهم می­کند. از آن­جایی که هیچ ماده افزودنی در طول این فرآیند استفاده نمی­شود، تفلون منبسط شده همان مقاومت شیمیایی را حفظ می­کند و آن را به یک شیت گسکت تفلونی PTFE بسیار کاربردی و موثر تبدیل می­کند. شیت گسکت تفلونی PTFE، از فلوئوروپلیمر مصنوعی تترا فلوئورواتیلن ساخته شده، که کاملاً از کربن و فلوئور تشکیل شده است. ذاتاً آبگریز است (دفع آب و مواد حاوی آب) و دارای یکی از کمترین ضرایب اصطکاک در برابر هر ماده جامد است.

ویژگی شیت گسکت تفلونی PTFE
از مزایای مهم استفاده از شیت گسکت تفلونی PTFE، عمر طولانی محصول حتی پس از استفاده مداوم آن است. این مزیت محصول هزینه­های نگهداری را برای صاحبان محصول به حداقل می­رساند. همچنین می­تواند فشاری بیش از 40000 psi را بدون از دست دادن قابلیت آب بندی تحمل کند. بهترین خواص الکتریکی را در بین تمام پلاستیک ها دارد.

PTFE دارای خواص دی الکتریک عالی است و عایق حرارتی عالی با محدوده دمای عملیاتی 200- تا 260 درجه سانتیگراد ارائه می­دهد. PTFE مقاوم ترین پلاستیک شناخته شده از نظر شیمیایی است و توسط اکثر مایعات، بخارات و گازهای خورنده تحت تاثیر قرار نمی­گیرد.

شیت گسکت تفلونی PTFE، مقاومت شیمیایی برجسته­ای را برای وظایفی که رعایت بهداشت و عدم آلودگی ضروری است، ارائه می دهند. شیت گسکت تفلونی PTFE، بسیاری از ویژگی­های منحصر به فرد را ارائه می دهند:

در برابر مواد شیمیایی مقاوم است
غیر خورنده، غیر مرطوب، غیر آلوده و بی بو.
می تواند در دماهای سرد تا +260 درجه سانتیگراد کارآمد باشد.
عایق الکتریکی و حرارتی عالی است
نفوذ ناپذیری خوبی در برابر گازها دارد

کاربرد شیت گسکت تفلونی PTFE
شیت گسکت تفلونی PTFE، معمولاً در صنایع پزشکی و غذایی که در آن آب بندی بهداشتی بسیار مهم است، استفاده می شود. اگرچه آنها نمی­توانند فشارها یا دماهای بالا را تحمل کنند بلکه فقط تا حدود 500 درجه فارنهایت را تحمل می­کنند. اغلب در مواردی مانند آب بندی دریچه ها در صنایع لوله کشی، تولید صنعتی سیستم های تهویه، خودرو، تولید صنعتی، نفت و گاز، دارویی، خمیر و کاغذ، تولید آهن و فولاد، مهندسی و متالورژی کاربرد دارند.

واشر PTFE در بسیاری از کاربردهای صنعتی به ویژه موارد زیر استفاده می­شود:

کمپرسور: واشرهای آب بندی مقاوم در برابر سایش و درجه حرارت بالا.
موتور الکتریکی: واشرهای آب بندی برای قطعاتی که به مقاومت در برابر خوردگی، قرار گرفتن در معرض دماهای بالا و پایین و سایش سطح بالا نیاز دارند.
پزشکی: در اندازه­های مینیاتوری برای بسیاری از وسایل پزشکی مورد نیاز است.
پتروشیمی: در برابر سیالات خورنده، دمای شدید و سایش سطح مقاوم هستند.

ورق تفلون
ورق تفلون نوعی پلاستیک صنعتی سفید رنگ و مومی مانند پلی تترا فلوئورواتیلن است، ماده­ای با خاصیت نچسب که با هیچ پلاستیک دیگری قابل مقایسه نیست. این عملاً بی اثر است و خواص الکتریکی و مکانیکی بسیار مفیدی دارد. ورق تفلون در برابر آب و هوای شدید مقاوم هستند و رطوبت را جذب نمی­کنند.

مقاومت شیمیایی کامل طور کلی محدوده دما ورق تفلون: -20 درجه فارنهایت تا 500 درجه فارنهایت است. PTFE یک فلوروپلیمر با اصطکاک کم با مقاومت شیمیایی و هوازدگی فوق العاده است. که فاقد ویژگی لغزش است. ورق تفلون ما از کاغذ بسیار ضخیم ساخته شده اند، با داشتن کیفیت بالا در برابر پارگی مقاوم بوده و برای چندین بار استفاده بادوام است.

گسکت غیر فلزی و شیت گسگت ها

گسکت غیر فلزی از ورق کامپوزیت هستند، جنس گسکت غیر فلزی از الیاف آریمید، الیاف شیشه، الاستومر، تفلون (PTFE)، گرافیت ساخته است. شیت گسگت ها از مواد مقاوم و انعطاف پذیر مانند چوب پنبه، لاستیک، گرافیت و نیتریل ساخته می شوند و در صنایع مختلف برای ایجاد مهر و موم های بدون نشت کاربرد دارند. انواع گسکت غیر فلزی و شیت گسگت ها شامل: ورق آزبستی، ورق بدون آزبست، ورق گرافیتی، ورق میکا، گسکت پوششی هستند، که در اندازه­ و ضخامت متفاوت دردسترس است.

 

 نام محصول

ورق تفلون PTFE آتراسیل

(PTFE Sheet Gasket)

 ویژگی در تولید

فضای موجود بین دو جسم را پر می کند؛ در کاربردهای صنعتی، سازگاری PTFE با اکثر مواد شیمیایی است.

 مشخصات

عمر طولانی محصول حتی پس از استفاده مداوم است. می تواند در برابر حرارت بالا مقاومت کند و خاصیت ضد چسبندگی آن به خوبی شناخته شده است.

 موارد استفاده

کاربرد آن در پتروشیمی: در برابر سیالات خورنده، دمای شدید و سایش سطح مقاوم هستند.

 سایر توضیحات می تواند در دماهای سرد تا +260 درجه سانتیگراد کارآمد باشد.

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}