ورق میکا

ورق میکا از نظر مقاومت در برابر حرارت بالا استثنایی عمل می‌کند. در دمای بیش از 900 درجه فارنهایت نمی‌توان از ماده آب‌بندی ایده‌آلی همچون گرافویل یا گرافیت انعطاف‌پذیر استفاده کرد. گرافیت انعطاف پذیر یا گرافویل در آن دماهای بالا که اکسیژن وجود دارد به زغال تبدیل می‌شود در حالی که در چنین دمایی ورق میکا بدون مشکلی به کارش ادامه می‌دهد. (900-1850 فارنهایت).

ورق میکا

نقد و بررسی شیت گسکت یا ورق میکا آتراسیل
پیش از این که بیشتر درباره ورق میکا صحبت کنیم به این بپردازیم که ماده میکا دقیقا چیست؟

عبارت میکا به گروهی (۴ درصد) از کانی‌ها اشاره دارد که به دلیل شبکه لایه سیلیکاتی که دارند یک عایق مقاوم عالی هستند. میکا ساختار غیر الیافی لایه‌ای دارد و برای ساخت گسکت در دمای بالا توسعه داده می‌شود. ورق میکا در صنعت خودرو، توربین‌های گازی، مشعل‌های نفت و گاز، مبدل‌های حرارتی و سایر اتصالات فلنجی استفاده می‌شود.

ورق میکا از ترکیب این دو ماده ساخته شده است: ورق میکای فلوگوپیت و چسب سیلیکونی ضد آب.

ورق میکا یک ماده معدنی عایق حرارت و الکتریسیته است که البته در دماهای بالا مقداری جرم از دست می‌دهد. البته این کاهش جرم دربرابر قابلیت‌های میکا در دماهای بالا قابل چشم‌پوشی است. برای مثال در دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد کمتر از ۵ درصد کاهش جرم دارد.

ورق میکا به اشکال مختلف وجود دارد:
1) چند لایه

2) انعطاف پذیر و محکم.

ورق میکا

شیت گسکت میکایی که ترکیبی از میکای چند لایه و فولاد ضد زنگ باریک است یک محصول درجه یک برای استفاده در فشارهای بالا است. اگر میکا با پلیمر تحت یک عملیاتِ حرارت بالا ترکیب شود یک ورق میکای انعطاف پذیر ایجاد می‌کند. میکا به عنوان یک محصول سفت و محکم نیز موجود است. بستگی دارد بخواهید ورق میکا را برای چه کاری استفاده کنید.

شیت گسکت میکا فضای بین دو جسم را پر می‌کند، به طور کلی برای جلوگیری از نشت بین دو جسم در هنگام فشرده‌سازی استفاده می‌شود. شیت گسکت‌ها به سطوح اجازه می‌دهند دقیق‌تر روی قطعات ماشین سوار شوند و برای پر کردن بی‌نظمی‌ها بسیار کاربردی هستند. استفاده از شیت گسکت میکا باعث صرفه جویی در هزینه‌ها در مراحل تولید محصول می‌شود.

معمولا بهتر است که گسکت‌ها از موادی ساخته شوند که قابل تراکم هستند به طوری که فضایی را که برای آن طراحی شده‌اند به درستی پر کنند. یک تصور رایج و غلط هنگام انتخاب ضخامت شیت گسکت وجود دارد که گسکت‌های بسیار ضخیم مناسب‌ترند. در حالی که هرچه ورق ضخیم‌تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که مواد موجود در منافذ نشت پیدا کنند.

چندی از خواص ورق میکا:
کاهش جرم کمتر از ۵ درصد در 800 درجه سانتی گراد
مقاومت شیمیایی در برابر حلال‌ها، اسیدها، بازها و روغن‌های معدنی (بسته به فلزات مورد استفاده) و استحکام کششی و خمشی مناسب.
مقاومت عالی در برابر درجه حرارت: دمای ثابت تا 800 درجه سانتی گراد و دمای کوتاه مدت تا 900 درجه سانتی گراد. در بهترین حالت تا دمای 1850 درجه فارنهایت (1000 درجه سانتی گراد) گرما را تحمل می‌کند. همچنین بدون این که بسوزد در برابر آتش مقاومت می‌کند.
پایداری در فشار بالا بسته به تقویت فلزی که ورق میکا با آن ساخته شده است.
گسکت‌های میکای تقویت شده دربرابر ضربه مقاوم‌تر عمل می‌کنند.
خطری برای سلامتی ایجاد نمی‌کند. ورق میکا را می‌توان با زباله‌های عمومی دفع کرد.
به لطف تقویت‌کننده‌های فلزی از نظر مکانیکی پایدار است.
مقاومت الکتریکی خوبی در برابر قوس و فرسایش قوس دارد.

جدول مشخصات شیت گسکت میکا آتراسیل:

 

 نام محصول

شیت گسکت میکا آتراسیل
( Mica Sheet Gasket)

 ویژگی در تولید شیت گسکت میکا ترکیبی از میکای چند لایه و فولاد ضد زنگ باریک است.
 مشخصات یکی از مقاوم‌ترین گسکت‌ها برای استفاده در دماهای بالای ۸۰۰ درجه سانتی گراد است که مقاومت شیمیایی خوبی دربرابر بازها و اسیدها هم دارد. همچنین عایق الکتریسیته است.
 موارد استفاده در زمینه گازهای داغ به ویژه گازهای دودکش، دود اگزوز، فرآیندهای حرارتی استفاده می‌شود.  نیروگاه‌ها و موتورهای احتراق. گسکت‌های غیر فلزی برای فلنج خط لوله، فلنج دستگاه و کانتینر هم کاربرد دارند.
 سایر توضیحات محدوده دمایی: مناسب استفاده در دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد به طور ثابت و ۹۰۰ درجه سانتی گراد به طور موقت.

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}