گسکت چوب پنبه ای

گسکت ورق رابر کرک که در اصطلاح آن را با نام ورق گسکت چوب پنبه ای در بازار می‌شناسند، نوعی از گسکت است که از ترکیب دانه‌های چوب پنبه و لاستیک ایجاد شده است. لاستیک استفاده شده در این نوع از گسکت اغلب از جنس نیتریل می‌باشد و همین مزیتی برای دارا بودن انعطاف پذیری بالاتر نسبت به انواع گسکت‌های دیگر است. گسکت‌های چوب پنبه‌ای به دلیل ساختار و مواد تشکیل دهنده آن مورد توجه بسیاری از صنایع قرار گرفته است و به عنوان درزگیر، عایق و آب بندی سطوح بین اتصالات به کار برده می‌شود. این گسکت‌ها دارای مقاومت دمایی بالایی هستند و دما را تا بالای 127 درجه سانتی گراد، بدون آن که تغییر شکل بدهند و حتی بافت خود را از دست بدهند، می‌توانند تحمل کنند.

 گسکت چوب پنبه ای

گسکت چیست؟
قبل از آن که اطلاعاتی درباره گسکت چوب پنبه ای کسب کنیم، برای درک بیشتر مطلب باید با گسکت و کاردبرد‌‌های آن در صنعت آشنا شویم.

به طور کلی گسکت‌ها وظیفه درزبندی و آب بندی فضای خالی بین دو شی را بر عهده می‌گیرند تا از نفوذ مواد سیال و هوا به خارج از اتصالات جلوگیری نماید.

گسکت‌ها در صنایع کاربرد بسیار زیادی دارند و با توجه به شرایط دمایی و فشار، هر کدام از حوزه‌های صنعت انواع مختلفی از آن‌ها را استفاده می‌کنند.

گسکت‌ها در اندازه، ابعاد، شکل و سایز بسیار متفاوت هستند و بر اساس شکل، به دسته های: گسکت رینگی، گسکت حلزونی، گسکت تخت و بر اساس نوع، در گروه‌های: گسکت فلزی، نیمه فلزی و غیر فلزی تقسیم بندی می‌شوند.

آشنایی با شیت گسکت چوب پنبه‌ای و ویژگی‌های آن
گسکت چوب پنبه‌ای به دلیل ترکیب لاستیک و ذرات چوب پنبه دارای تراکم بافت بالایی است و علاوه بر انعطاف پذیری چشمگیر، استحکام و دوام بسیار زیادی نیز دارد. همچنین این گسکت ماهیتی ضد ضربه دارد می‌باشد. psi و تحمل آن در برابر سختی و فشردگی بسیار بالا تا رنج 250 این کالا به دلیل وجود ذرات چوب پنبه به راحتی می‌تواند در محیط اسید و بازی قرار بگیرد و بدون آن که با مواد خورنده ترکیب گردد از نفوذ مواد به خصوص مواد روغنی جلوگیری کند. گسکت چوب پنبه‌ای دارای وزنی سبک و ضخامتی بسیار کم است که همین امر باعث می‌شود جایگزینی و تعویض آن به سهولت انجام شود.

از ویژگی‌های بسیار مهم و قابل توجه گسکت چوب پنبه ای که باعث شده تا استفاده از آن خواهان بسیاری در صنعت داشته باشد، مناسب بودن آن برای محیط زیست می‌باشد. زیرا این محصول با داشتن الیاف چوب پنبه که ماده‌ای طبیعی است، پس از تولید به راحتی بازیافت گردیده و به حفظ محیط زیست کمک‌های شایانی به عمل می‌آورد.

این محصول به علت خاصیت کشسانی به راحتی می‌تواند درزگیر منافذ سطوحی شود که دارای ناهمواری‌های بسیاری هستند. فشرده‌سازی و کشش پذیری کافی، آن را به گزینه‌ای مناسب برای قطعاتی تبدیل کرده که دارای گشتاوری بالایی هستند.

برای انتخاب یک گسکت مناسب باید گزینه‌ای را در نظر بگیریم که دارای عدم نفوذ ناپذیری بالایی باشد تا از ورود رطوبت، ذرات گرد و خاک، مواد شیمیایی و خورنده، ذرات روغنی، گازهای سمی، حشرات ریز و موجودات زنده میکروسکوپی بتواند جلوگیری کند و در عین حال بتواند تحت شرایط دمایی و فشار بالا انعطاف پذیری خوبی از خود نشان دهد و وظیفه اصلی خود را، یعنی درزگیری و آب بندی واشرها و اتصالات تجهیزات را به خوبی انجام دهد.

گسکت چوب پنبه ای

مزایا و کاربرد شیت گسکت چوب پنبه‌ای

شیت گسکت چوب پنبه ای به گونه ای طراحی، تولید و آزمایش شده‌اند که در عین صرفه جویی بالا و مقرون به صرفه بودن، تمامی الزامات یک کاربرد معین را برآورده کند.

این محصول با مشخصاتی که دارد مناسب استفاده در صنایع زیادی است. به عنوان آب بندی و درزگیر در واشرها در پمپ‌ها کاربرد فراوان دارد.

به عنوان عایقی بی خطر، بدون بو و انتشار مواد سمی در آزمایشگاه‌ها و محفظه‌های تولیدات مواد غذایی مصرف می‌گردد.

این گسکت با روکش ذرات چوب پنبه و ترکیب لاستیک به دلیل سهولت در شکل‌دهی و انعطاف بالا، برای استفاده در درزگیری سانتریفیوژها مناسب است.

با ماهیت خنثی بودن در تماس با مواد اسیدی و بازی، مورد توجه صنایع شیمیایی و تولیدات خورات نفتی قرار گرفته است.

با توجه به عدم نفوذ مواد روغنی استفاده آن در ساخت تجهیزات و ابزارهای صنایع کشتی‌رانی، سدسازی و تصفیه سازی نقشی کلیدی دارد. همچنین به عنوان مقاوم در برابر نفوذ روغن‌های به کار برده شده در صنایع نیروگاهی در نظر گرفته می‌شود.

پیشنهاد می‌شود حال که به طور کامل درباره گسکت چوب پنبه‌ای اطلاعات به دست آوردیم، به محصولات مرتبط با این موضوع مانند: ورق بدون آزبست، ورق گرافیتی، ورق میکا، شیت گسکت کاغذی و گسکت پوششی نگاهی داشته باشیم تا بتوانیم در مورد هرکدام از این موضوعات به درک مطلب بیشتری برسیم.

 نام محصول شیت گسکت چوب‌ پنبه‌ای آتراسیل (Cork Rubber Gasket)
 ویژگی در تولید

گسکت ها دارای دارای خاصیت پوشانندگی میان دو سطح هستند و فضای خالی میان آن ها را با هدف آب بندی و درزگیری پر می کنند. این محصول مکانیکی دارای مقاومت شیمیایی بالایی است و از نشت مواد خورنده و شیمیایی به خوبی جلوگیری می‌کند. همچنین در برابر فشار و دمای بسیار بالا از خود مقاومت مطلوبی نشان می دهد. گسکت‌ها دارای انعطاف پذیری مناسبی هستند تا بتوانند تحت شرایط سخت و فشردگی دارای استحکام بالا باشند و آسیب نبینند. مواد استفاده شده در این گسکت لاستیک و الیاف چوب پنبه است که دارای تراکم بالا و عدم نفوذ مواد روغنی نیز می‌شود

 موارد استفاده

جهت استفاده در:

درزگیری مخازن نیروگاه ها
مناسب برای انتقال مواد خورنده به وسیله لوله های خطوط
درزگیری سانتریفیوژها و برج های تقطیر موجود در صنایع فراورده های شیمیایی، استخراج روغن، نفت و گاز
درزگیر و آب بند در دریچه پمپ‌ها و تاسیسات ساختمانی
جلوگیری نشت از منفذها و قطعات موجود در اتصالات خودرو‌سازی، صنعت دریانوردی و تولید واشر و شیرآلات
آب بندی سطوح و درزهای میکسرها و اتصالات مکانیکی
استفاده برای مخازن صنایع غذایی و ابزارآلات آزمایشگاهی نیز می‌باشند.
صنعت تصفیه آب و مواد
افزایش نفوذ ناپذیری قطعات در سد سازی

 سایر توضیحات  این محصول دارای مقاومت دمایی تا درجه حرارت بالای 127 درجه ی سانتی گراد است. همچنین دارای مقاومت در برابر فشار تا بالای 250 psi نیز می باشند.

وزن آن بسیار سبک و در حدود 75 گرم است. این محصول به دلیل وجود مواد طبیعی در بافت آن، قابل بازیافت بوده و بدون خطر، بدون بو و بدون مواد سمی است

برش واترجت

محصولات شرکت آتراسیل

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان کوه نور، خیابان سوم، پلاک ۲۱، واحد ۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۶۵
فکس: ۰۲۱۸۸۵۳۹۰۷۲

ایمیل: info   @  atraseal.com

کارخانه :
ادرس: سیرجان، منطقه ویژه اقتصادی، بلوار سردار، قطعه ۳۳۳

ایزو 14001   ایزو 45001  ایزو 9001

واتساپتوئیتراینستاگرامفیس بوک

}